WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 24 Temmuz 2018
6.021
0

Kara listede olan kişilere kredi veren bankalar 2018, bu yıl içerisinde BDDK tarafından alınan kararlar sonucunda daha fazla yükselmiştir. Kredi almak isteyen ama kara listede bulunmasından dolayı kredi alamayan bu kişiler nasıl kredi alacak olduklarını merak ettikleri üzere hangi bankalar kara listede olan kişilere kredi verir sorusunun da yanıtını aramaktadırlar.

Kredi isteyen kişiler kara listede oldukları süre boyunca çok yüksek tutarlarda kredi çekmelerine asla izin verilmeyecektir.

Bilinmesi gereken hiçbir bankanın kara listede olan kişiye %100 kesin kredi verip vermeyecek olduğunun önceden bilinemeyecek olduğudur. Eğer kara listede bulunuyorsanız ve kara listeye yeni girdiyseniz mevcut bankanızdan kredi yapılandırma talebinde bulunarak kredi çekmeyi deneyebilirsiniz

Bankanın bunun yanında eğer ki yeni kara listeye girdiyseniz ve farklı bir bankadan daha kredi çekmek istiyorsanız bu durumda hiçbir banka size tam kesin olarak kredi vermeyecektir ve büyük olasılıkla birçok banka kara listede olan kişilere kredi, vermediğinden dolayı size de olumsuz olarak yanıt vermek zorunda kalacaktır. Bankaların asıl baktıkları en önemli konu ise sizin aşağıda detaylı belirtecek olduğumuz üzere FİNDEKS kredi notunuzun ne kadar yüksek olup olmadığı ile ilgilidir.

Eğer banka kara listesine girdiyseniz ve kara listede bulunduğunuzdan dolayı kredi çekemiyorsanız burada en önemli etken FİNDEKS kredi notunuz olacaktır.

Eğer ki daha önceden çektiğiniz kredilerin ödemelerini zamanında yaptıysanız ve kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaptıysanız şanslısınız demektir. Banka kredi notunuzun yüksek olduğunu görürse size kara listede olsanız dahi kredi verebilir.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

* AKBANK

* HSBC

* QNBFİNANSBANK

* DENİZBANK

* INGBANK

* VAKIFBANK

* ZİRAAT BANKASI

* İŞ BANKASI

* KUVEYT TÜRK BANKASI

* YAPIKREDİ BANKASI

* TÜRK EKONOMİ BANKASI

* GARANTİ BANKASI

* ŞEKERBANK

* FİBABANKA

* ABANK

* AKTİFBANK

Kara listede olan kişilere kredi veren bankalardır.

Bu bankalar kredi vermeden önce kişinin daha önce ödemelerini düzenli olarak yapıp yapmadığı ve kara listeye ne zaman girdiğine dikkat gösterir ve yapacak oldukları incelemeler sonrasında kredi verip vermeyecek olduklarına karar vereceklerdir.

Findeks kredi notu yüksek olan birisi eğer ki kara listeye gireli 1 seneden daha uzun süre olduysa daha kolay kredi çekebilir ve eğer 5 seneye yakın bir süre olduysa yine daha fazla şanslı olabilir ve daha kolay bir şekilde sorunsuz kredi çekebilir.

Genellikle kara listeye giren kişiler kara listeye girdikleri bankadan kredi başvurusunda bulunmaması gerekir. Diğer farklı bankalara yapılacak olan kredi başvurularında kişi daha fazla şanslı olabilir ve daha kolay kredi çekmesine diğer yeni kredi çekecek olduğu banka tarafından izin verilebilir.

Her bankanın kendisine göre belirlediği bazı kurallar olmasına rağmen kara listede bulunanlara en zor kredi veren bankalar ise ENPARA ve CEPTETEB benzeri tamamen dijital ortamda hizmet sunan bankalardır. Zira bu bankalar mevcut müşterilerine kredi sunmak konusunda ne kadar avantajlı teklifler sunuyor olursa olsunlar kara listede olan kişilere kredi sunmak konusunda fiziksel olarak şubesi olan bankalara oranla çok daha zor kredi vereceklerdir.

Kara listede olan kişilere kredi veren bankalar 2018, arasında en fazla kredi veren banka olan AKBANK, Ziraat Bank ve HSBC ilk tercih edebileceğiniz bankalar arasındadır. Ne kadar kara listede olursanız olun bankalardan kredi çekmeden önce ne kadar faiz ile kredi verdiği ve kredi faiz oranlarının diğer bankalara oranla ne kadar yüksek olup olmadığını öğrenin.

Bazı bankalar kara listede olduğunuzu gördüklerinde size daha yüksek faiz oranları ile kredi sunmak isteyebilirler ve bu durum sizin aylık olarak ödemelerinizin daha fazla artmasına ve toplam geri ödeme sonucunda daha fazla bankaya faiz parası ödemenize neden olur

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ