WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
İşyerine ekipman almak için kredi alınabilir mi?
Yazar: - 19 Şubat 2018
295
0

İşyeriniz için bir takım ekipmanlar ve malzemelere ihtiyacınız olabilir. Bu ekipmanları yüksek fiyatlarından dolayı kredi çekmeden alamayacak olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz, bu durumda sizlere kredi verebilecek olan banka arayışında bulunmanız oldukça doğal bir durumdur. İşyeri sahipleri tarafından ”İşyerine ekipman almak için kredi alınabilir mi?” sorusunun sorulmasının bir diğer nedeni ise son dönemde ortaya çıkan devlet destekli hibe kredi olarak bilinen ”KOSGEB” hibe kredisi olmaktadır. İşyerine ekipman almak için KOSGEB kredisi sizlere direkt olarak verilemeyecek olduğu gibi KOSGEB kredisi için bir takım eğitimlerden geçmeli ve bu eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra KOSGEB kredi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

KOSGEB kredisi almak için yapacak olduğunuz başvurular değerlendirilecek ve daha sonrasında eğer ki size onay verilir ise kredi verilecektir. Ancak ekipman olmak için sizler herhangi bir KOSGEB eğitimi almadan yine kredi alma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun 2 çeşit formülü bulunmaktadır.

Özel Bankalar Tarafından Sunulan Ekipman Kredileri

Özel bankalar tarafından işyeri sahiplerine özel olarak 60 aya varan vadelerde ekipman kredileri verilmektedir. Ancak bazı özel bankalar ise ekipman kredisi adı altında verdikleri kredileri 48 aya kadar sınırlı olan ihtiyaç kredisi adı altından karşılamakta ve bu kredileri işyeri sahiplerine belirli bir gelir belgesi olması durumunda verebilmektedirler.

Bunun dışında özel bankalardan alınacak olan ihtiyaç kredilerinde herhangi bir özel şart aranmaz ve direkt olarak gelir belgesine sahip olmanız yeterli olacaktır. İşyeriniz için alacak olduğunuz ekipman kredisini yine aynı zamanda satış yapan satıcının anlaşmalı olduğu banka veya senet ile satış yöntemi ile almayı deneyebilir, istediğiniz ekipmana bu şekilde sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ