WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
İptal edilen kredi kartı yeniden nasıl açılır
Yazar: - 27 Mart 2018
338
0

Kredi kartları ile ilgili olarak sık sık nasıl iptal edilebilecek olduğu sorusu sorulur ve kredi kartının iptal edilmek istendiği belirtilir. Bazı müşteriler kredi kartlarının nasıl iptal edilecek olduğunu sorarken bazı müşteriler ise iptal edilen kredi kartı yeniden nasıl açtırılır sorusunu sorarlar ve sık sık kendilerinin ciddi anlamda kredi kartlarını nasıl geri açtıracaklarını danışırlar.

Kredi kartını ister kendi isteği ile ister banka tarafından otomatik iptal ettirmiş olsun, müşterinin kredi kartı iptal edildiyse bir daha geri açılması çok daha zor olacaktır. Bunun nedeni ise kredi kartının iptal edilmesi işlemi ile birlikte bankacılık sistemlerinde kredi kartı tamamen silinecek ve banka tarafından müşterinin kredi kartı ile ilişkisi tamamen kesilecektir. Banka yine aynı zamanda müşterisinin ne kadar harcama ve ödeme yaptığını iptal işleminden sonra takip etmeyecek olduğu için iptal edilen kredi kartı nasıl geri açtırılır sorusunun yanıtı yeni kredi kartı başvurusundan geçmektedir.

Eğer kredi kartınızı iptal ettirdiyseniz ve kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız elinizde eski kartınız olsun veya olmasın bu kart her daim bir daha asla geri açılamayacak şekilde iptal edilecektir. Bu durumda elinizde olan kredi kartının geri açtırılması gibi bir durum söz konusu olmayacak olduğu için bu kredi kartını ister çöpe atabilir, isterseniz saklayabilirsiniz.

İptal Edilen Kredi Kartı Nasıl Geri Açtırılır?

İptal edilen kredi kartının geri açtırılması için yapılacak 3 farklı işlem vardır. Bu işlemler banka şubesi, telefon şubesi ve internet şubesi arasında geçmekte olup istediğiniz herhangi bir tanesini kullanarak tekrar yeni kredi kartı başvurusu yapmanızı sağlayacaktır. Banka şubesine giderek iptal edilen kredi kartınızın geri açtırılmasını istemeniz durumunda bankada görevli olan temsilci tekrar sizden bazı bilgileri isteyecek ve sizin adınıza yeni kredi kartı başvurusu yapacaktır.

Bu başvuru sırasında yeni kartınızın hangi adrese teslim edilmesini istediğiniz sorulacak ve bununla birlikte kredi kartınızın hangi kredi kartı olması tercihi size sorulacaktır (farklı çeşitlerde kredi kartı modelleri bulunmaktadır).

İptal Edilen Kredi Kartı İnternetten Nasıl Geri Açtırılır?

Kredi kartımı iptal ettirdim internetten nasıl geri açtırabilirim? Diye soruyorsanız bu durumda yine şubeden farksız olarak iptal edilen kredi kartınızın hangi bankada olduğuna bağlı olarak ilgili bankanın internet sitesi üzerinden kredi kartı başvuru yapmaktan geçmektedir. İnternet sitesi üzerinden yapacak olduğunuz kredi kartı başvurunuz eğer uygun görülür ise banka tarafından onaylanır ve yeni kartınız direkt olarak adresinize veya istediğiniz bir adrese gönderebilir.

Telefon Şubesi Üzerinden İptal Ettirilen Kredi Kartını Açtırma

Telefon şubesi üzerinden de iptal ettirdiğiniz kredi kartının geri açılmasını bir şekilde sağlayabilirsiniz. Yine bunun yöntemi telefon şubesinde sizinle görüşecek olan temsilciye daha önce kredi kartınızı iptal ettirdiğinizi ancak şimdi tekrar kredi kartınızı açtırmak istediğinizi belirtir iseniz telefondaki görevli tarafından size bu konuda yardımcı olunacaktır. Telefondaki görevli size bu konuda yeni kredi kartı başvurusunu sistem üzerinden yapabilecek olduğu gibi direkt şubeye yönlendirebileceği de unutulmamalıdır.

Kaybolan/Çalınan Kredi Kartı İptal Edildi, Nasıl Geri Açtırabilirim?

Eğer kredi kartınız çalındı veya kayboldu ise bu durumda yapılması gereken bellidir. Hemen bankayı arayarak ilgili kredi kartının anında iptal edilmesini sağlamak ve hemen ardından yeni kredi kartınızın hangi adrese teslim edileceğini seçmek olacaktır. Bankanızı aradığınızda çalınan veya kaybolan kredi kartınız iptal edildikten sonra yetkili tarafından zaten sizlere yeni kredi kartınızın hangi adrese gönderilecek olduğu sorusu sorulacaktır. Banka tarafından çalıntı ve kayıp durumlarında iptal edilen kredi kartları için yeniden başvuru yapmaya gerek olmadığı gibi direkt olarak aynı kredi kartınız farklı numara ve güvenlik kodu ile olası güvenlik risklerine karşı yenilenerek yeniden basım yapılmasının ardından tarafınıza gönderilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ