WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
İpotekli araç kredisi şartları 2018 Detaylı anlatım
Yazar: - 22 Şubat 2018
324
0

Bankalar tarafından müşterilerine sunulan ipotekli kredi verme şartları genellikle bankadan bankaya değişim göstermektedir. Kredi çekecek olan bir vatandaş öncelikle çekecek olduğu krediye karar vermesinin ardından normal şartlarda bankaya gelir belgesi ile başvurur ve banka tarafından gelir belgesi ile birlikte yapılan işlemlerin neredeyse yarısından fazlasında onay işlemi sağlanır.

Ancak bazı kredi türlerinde ise işlemler biraz daha zorlu ve daha fazla meşakatli sürer. İpotekli araç kredisi alma şartları 2018 ile ilgili olarak önce karar verilmesi gereken durum hangi bankadan ipotekli araç kredisi alacak olduğunuz olmalıdır. Eğer hangi bankadan kredi çekecek olduğunuza karar verdiyseniz bundan sonraki adım ise ipotekli araç kredisi çekmek için hazırlayacağınız belgeler olacaktır.

Araç kredisini ipotekli olarak çekmek istemeniz durumunda bankalar sizlerden farklı farklı belgeler isteyebilir ancak istenecek belgeler genellikle şunlar olmaktadır; ikametgah, taşınmaza ait tapu, nüfus cüzdanı ve duruma göre gelir belgesi olmaktadır.

İpotekli Araç Kredisi Çekme Şartları

İpotekli araç kredisi çekme şartları arasında gelir belgesi bulunmamaktadır. Taşınmazın ipotek edilmesinin nedeni de genelde gelir belgesi olmamasından veya yetersiz gelir bilgisi dolayısı ile kaynaklanır. Bankaların bu konuda yardımcı olduğu bilinmesine rağmen taşınmaza ait bilgilerin tapu üzerinde sizin kendi adınıza görünmesi gerektiği ve taşınmazın vade süresi sonuna kadar satışının yapılamayacak olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Taşınmaza ait bilgilerin yine aynı zamanda tapu dairesinden banka tarafından doğrulanacak olduğu, olası dolandırıcılık ve güvenlik önlemlerinin bankalar tarafından alındığı bilinmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ