WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
İnternetten kredi başvurusu yapılan bankalar 2018
Yazar: - 18 Mart 2018
331
0

İnternet üzerinden dijital kredi başvurularında son dönemde artışlar ve talep patlaması yaşandığı belirtiliyor. İnternet kredilerine ilginin artması ise günden güne daha fazla bankacılık müşterisinin dikkatini ve ilgisini çeken bir kredi türü olarak gösteriliyor. İnternetten kredi başvurusu yapılan bankalar 2018 yılında daha fazla artarken, kredi alacak olan vatandaşların her zaman ilk tercihleri internet üzerinden kredi başvurusunda bulunmak yönünde oluyor.

2000’li yıllara oranla şubeye gitmeye gerek kalmadan direkt olarak online olarak kredi başvurusu yapılmasına izin veriliyor. Online kredi başvurusu yapacak olduğunuz banka direkt olarak sizin hesabınıza elbette krediyi yüklemiyor ve bir takım işlemleri tamamladıktan sonra online olarak paranın hesabınıza geçmesinin ardından online kullanıma dahi hemen izin verilmeyebiliyor.

Bankalar bu konuda aldıkları önlemler sayesinde başta müşterilerinin güvenliğini sağlamak olmak üzere, müşterilerin problem yaşamasının önüne geçilmesi ve güvenliğin en üst düzeyde olması gerekliliğinden dolayı bu şekilde kurallar uygulanıyor.

Online Kredi Faizleri Farklı Mı?

İnternetten kredi başvurusu yapılan bankalar 2018, sorusuna yanıt arayan okuyucuların sordukları sorulardan birisi ise internet üzerinden kredi başvurusu yapılması ve kredi onayı alınması durumunda fiziksel olarak şubeye gidip yapılacak olan kredi başvurusundan farklarının neler olacak olduğu soruluyor.

Bu soruların en başında internet üzerinden kredi başvurusu yapılırsa daha az veya daha yüksek faiz oranları ödenip ödenmeyecek olduğu sorulurken, birçok banka tarafından internet üzerinden yapılan kredi başvurularında daha düşük faiz oranları ve kampanyalar uygulanıyor. Bazı bankalar direkt olarak internet kredilerinde dosya masrafı dışında diğer masrafları almama gibi kampanyalar düzenleyerek müşterilerinin ve müşterisi olacak vatandaşların kredi almak konusunda internete yönelmesini sağlıyorlar.

İnternet Üzerinden Kredi Çekmenin Avantajları Neler?

İnternetten kredi başvurusu yapılmasının avantajları;

 1. Şubeye gitmeye zahmet etmeden direkt olarak kredi kullanma şansı
 2. Kredi kullanmak istediğiniz zaman kredi vadesi ve miktarını istediğiniz şekilde saatlerce kontrol edebilme ve daha düzgün karar verme şansı
 3. Kredi kampanyalarından daha kolay yararlanma
 4. Faiz oranlarının internet üzerinden yapılan kredilerde daha düşük olması
 5. Şubeye oranla daha kısa sürede ve daha kolay işlemlerin hallolması
 6. Güvenilir olması

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Yaptım Kredi Puanım Etkilenir Mi?

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmanız durumunda kredi puanınız mutlaka etkilenir demek doğru değildir. Ancak her kredi kullandığınız zaman veya kredi başvurusuna verilecek olan red yanıtında Findeks kredi puanınızın düşmesinin bir ihtimal dahilinde olduğu ve her zaman sık sık aralıklarla kredi başvurusunda bulunmamak gerektiğini belirtmek gerekir.

İnternetten Kredi Başvurusu Yaptım Ön Onay Verildi Bu Nedir?

İnternetten kredi başvurusu yapmanız durumunda tarafınıza banka tarafından ”ön onay verildi” yanıtı verildiyse bu durumda sizin bankaya tam olarak belge sunmamış olmanız ön onaya sebep olmuş olabilir. Gelir belgenizin bankaya sunulmaması durumunda veya kayıtlı gelir belgenizin bulunmaması durumunda bankalar tarafından ön onay verilip sizin internet üzerinden yaptığınız kredi başvurunuzun şubeden devam ettirilmesi gerektiği ön onay olarak ifade edilebilir.

İnternetten kredi başvurusu yapılan bankalar 2018 hangisi?

İnternetten kredi başvurusu yapılan bankalar 2018, internet üzerinden kredi imkanı tanıyan bankalar aramasına göre internetten kredi veren bankalar sıralaması;

 • AKBANK
 • AKTİF BANK
 • QNBFİNANSBANK
 • FİBA BANK
 • GARANTİ BANKASI
 • ZİRAAT BANKASI
 • TÜRKİYE İŞ BANKASI
 • ENPARA.COM
 • VAKIFBANK
 • DENİZ BANK
 • KUVEYT TÜRK BANKASI
 • ING BANK
 • YAPI KREDİ BANKASI

internetten kredi imkanı sunan bankalardır. Bazı adı sanı duyulmamış bankalar tarafından da internet üzerinden kredi imkanı sunulduğu gibi bu bankalara güvenilmemesi ve faiz oranlarına kredi çekerken mutlaka dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ