WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
İnternetten alışveriş yapmak için ne yapmalıyım?
Yazar: - 23 Mayıs 2018
354
0

Günümüzde artık internet bizim olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bugün internetin bir an dahi tüm dünyada gitmesi savaşlara sebep olabilir ve nükleer silahların devreye girmesine sebep olabilir. Tüm uydu sistemleri, savunma araçları ve diğer her türlü elektronik alet neredeyse internete bağlı olarak çalışmaktadır. Günümüzde bir boxer almak veya sakız almak için markete veya belirli bir mağazaya gitmek yerine bu mağazanın internet sitesini kullanır ve buradan sipariş vererek her türlü isteklerimize tek bir tıkla birlikte kolay bir şekilde erişebiliriz.

Ama bu durum kredi kartı ve banka kartı sahipleri için geçerlidir. Kredi kartı veya banka kartı sahibi olmayan kimseler ise bu imkanlardan yararlanamaz ve kredi kartı sahibi olmak isterler. İnternetten alışveriş yapmak için ne yapmalıyım? sorusunun da sorulması bu durumda fazlası ile doğaldır ve internet üzerinden alışveriş yapmak için ne gerekiyor? Sorusunun da sorulması fazlası ile beklenen bir sorudur.

İnternet üzerinden alışveriş yapmak veya bir ürün satın almak, veya bağış yapmak için dahi günümüzde artık en azından bir banka kartına sahip olmak zorunlu hale gelmiştir. Bankalar tarafından banka kartı bedava olarak müşterilere verilmesine rağmen bu durumdan bir haber olan birçok vatandaş internetin rahatlığının keyfine varamaz ve bu durumda mecburi olarak çeşitli mağazalara giderek alışveriş yapmak zorunda kalır.

Bankalar tarafından internet üzerinden alışveriş yapmak için kredi kartı sahibi olmak veya banka kartı sahibi olmak ayrı kavramlardır ve her site banka kartına izin vermezken online ödeme kabul eden tüm siteler kredi kartı ile ödeme yöntemini kabul etmektedir. Bazı büyük dev alışveriş siteleri dahi kredi kartı dışında banka kartı kabul etmez ve banka kartından ön ödemeli olarak para çekemeyecek olduklarından dolayı banka kartlarını pek fazla güvenilir görmeyebilirler. Banka kartları genel anlamda tek başına bakıldığında ise kredi kartı kadar güvenli, hatta zaman zaman kredi kartından daha da fazla güvenlidir.

İnternetten Nasıl Alışveriş Yaparım?

İnternet üzerinden kredi kartsız alışveriş yapmak istiyorum, ifadesini kullanmanız durumunda banka kartı sahibi olmanız gerekir. Banka kartınız yok ise internet alışverişlerinde eğer ki kapıda ödene veya mobil ödeme seçeneği sunuluyorsa bu seçenekleri kullanabilirsiniz. Genelde internet siteleri tarafından mobil ödeme veya kapıda ödeme seçeneği orijinal ürün satan sitelerde pek fazla bulunmaz ve direkt olarak kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapılması istenir. Bu durumda ise sizlerin tek bir banka kartı veya kredi kartına sahip olması internet üzerinden alışveriş yapmak için fazlası ile yeterli gelecektir. 

Kredi kartınız ile internetten ödeme yapmadan önce kredi kartınızın internet alışverişlerine açık olduğundan emin olmalı ve eğer ki kredi kartınız internet üzerinden alışverişlere kapalı  ise bu durumda direkt olarak kredi kartınızın internet alışverişine açılmasını sağlamanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ