WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
İcralik Satışta Olan Aracımı İcradan Nasıl Geri Alabilirim
Yazar: - 26 Ocak 2018
291
0

Günümüzün en büyük sıkıntı ve sorunları borçların ödenmek istenip ödenememesi olarak karşımıza çıkıyor. İcralik Satışta Olan Aracımı İcradan Nasıl Geri Alabailirim? Sorusuna yanıt arayan birçok icralik borçlu kişi ise hem bir yandan borçlarını ödemekte zorlanmasından dolayı aracının elinden alınacak olduğuna üzülüyor, hem de bir yandan da aracını nasıl geri alabilecek olduğunu düşünmeye başlıyor.

UYAP üzerinden yönetilen ihale, icra ve diğer yasal işlemler sonucunda eğer borçlu bir süre içerisinde borcunu ödemez ise bu durumda kendisinin aracı elinden alınıyor ve banka tarafından veya alacaklı tarafından direkt olarak icra yolu ile satışa sunulabiliyor. İcra yoluyla satışa sunulan araç eğer ki düşük fiyata satılır ise kişinin borcu yine aynı şekilde devam ettiği gibi borçlu hem araçsız kalıyor, hem de aracı değerinin çok altında satılıyor.

İcradaki Aracımı Borcu Ödemeden Nasıl Kurtarabilirim?

İcralik Satışta Olan Aracımı İcradan Nasıl Geri Alacağım? Sorusunu soran birçok icralık kişi gibi sizlerin de aracı icralık olmasının ardından ihale yolu ile satışa sunulacaksa ve borcu kapatacak gücünüz yoksa kendi aracınızın ihalesine başka bir yakınınız veya çok güvendiğiniz bir kişi aracılığı ile tekrar katılmanız yönünde olacaktır.

İhaleye Nasıl Katılırım?

İhale günü hazır salonda bulunmanızın ardından aracınızı geri almak için verilen tüm tekliflerin üzerinde teklif vererek kendi aracınızı bu şekilde daha ucuz fiyata kurtarabilir ve borcunuzun da bir kısmını bu şekilde ödemiş olabilirsiniz. Ancak eğer ki aracınızı kurtarmak istiyorsanız burada izlenecek olan yol araç sizin üzerinize olmayacağı için güvendiğiniz kişinin üzerine olacağından çok dikkatli olmak gerekiyor. Kendiniz ihaleye katılmanız durumunda yanlış anlaşılmalara sebep olabileceğinden aracınızı değerinin çok altına başkasına satılması riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ