WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
İcralık Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2018
Yazar: - 27 Ocak 2018
323
0

Kredi kartı borcunu ödemesini zamanında yapmayan veya yapamayan kredi kartı sahipleri daha sonrasında bu durumdan kurtulmak için çözüm arıyorlar. Bunun için İcralık Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2018, sürekli olarak sorular soran kredi kartı sahipleri 2016 yılında Resmi Gazete üzerinde yayınlanan yasa ile birlikte bundan sonraki süreçlerde 72 aya varan vadeler ile kredi kartı borçlarını taksitlendirme hakkına sahip oluyorlar.

Kredi kartı sahiplerinin bu konuda bankalarına ödeme yapamadıkları zaman kredi kartı borcunu 72 aya varan vadeler ile taksitlendirmesi sağlanırken, bankalar taksitlendirme işlemleri sonrasında müşteriden kredi kartını tekrar geri talep edebiliyor ve kredi kartı kullanımını ”kötü müşteri” profili adı altında maalesef iptal edebiliyor.

Kredi Kartı Borcu 6 Yıllık Taksitlendirme 2018

2018 yılında kredi kartı borcunuzu 6 yıla varan vadeler ile taksitlendirme hakkı size güncel yasa tarafından verilmiş durumda. Bu yasaya her banka tarafından uyulmak zorunda olduğu gibi bankanıza yapacak olduğunuz bireysel başvuru metninde ”xxx isimli kredi kartınızı kullanıyorum, borçlarımın x süreli olarak taksitlendirilmesini ve tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum” yazarak bankanıza ait iletişim formundan göndermeniz sonucunda size gerekli dönüşler sağlanacaktır.

Bu işlemler şubeye giderek yapılabildiği gibi bazı bankalar kredi kartı taksitlendirme işlemlerini 2018 yılı içerisinde sadece online olarak yapabilmekteler. Kredi kartının taksitlendirilmesi hemen olmayacağı gibi birkaç gün içerisinde banka tarafından sizin isteğiniz değerlendirilecek ve kredi kartı borcu taksitlendirme isteğinize uygun yanıt verilecektir.

Ufak Borçları Online Erteleme veya Taksitlendirme Seçeneği

Eğer borcunuz ufak ise ve sadece tek bir satınalım için geçerliyse bununla ilgili olarak da bankanızın online mobil uygulamasından taksitlendirme veya ertelemeyi yapabilirsiniz. AKBANK, Finans ve daha birçok banka tarafından bu hizmetler günümüzde sunulurken, tüm kredi kartı borcu taksitlendirmesi istemeniz durumunda ise mecburi olarak bankaya başvuru yapmak zorunda kalacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ