WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Hızlı Kredi Notu Yükseltme
Yazar: - 23 Nisan 2017
5.210
2

Bankaların kredi notlarını ya da diğer değişlerle kredi puanlarını görmek isteyen herkese açmasıyla birlikte işe alımlarda bile kredi notunun önemi bir kez daha ortaya çıktı.

Kredi notunuz oldukça düşük olabilir, ya da kredi notunuz bankaları daha önce hiç kullanmadığınız için olmayabilir. Bu yazıyla var olan veya olmayan kredi notunuzu yükseltebilmeniz için şaşırtıcı ama 5 gerçek tekniği sizlere anlatacağız.

İnanın anlatacağımız teknikleri uyguladığınızda kredi notunuzun nasıl kolay bir şekilde yükseldiğini görebileceksiniz. Kredi notu yükseltmek asla zor değildir. Kredi notunuz düşükse bunu tıpkı bir “ekonomik kriz” olarak düşünün, hep ne denir bilirsiniz: “hiç bir kriz sonsuza dek sürmez”. Yani, kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun, doğru taktikleri uyguladığınız zaman yükselecektir. Şimdi kredi notu yükseltme konusundaki taktiklere tek tek bakalım.

Kredi Notunu Bilmiyorsanız:

Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız veya kredi notunun ne olduğu konusunda hiç bir fikriniz yoksa, 5 Kolay Adımla Kredi Notunuzu Öğrenin adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

1. Eski kullanmadıgınız hesapları kapatın

Çeşitli bankalarda bulunan ve kullanılmayan açık hesaplarınız kredi puanı için kötü bir şey. Eğer bu vadeli, vadesiz ya da birikim hesaplarınızı kullanmıyorsanız veya kullanmayı düşünmüyorsanız bu hesaplarınızı kapatmanız gerekmektedir. Kapattığınız hesaplar genellikle 30 ila 60 günlük bir süre zarfında kredi notu raporunuza yansır.

2. Hiç Bir Borcunuz Kalmasın

Bankalara borçlarınız varsa bu borçları ödemeye başlayın. Sadece bankalara değil, örneğin telefon, elektrik, su adınıza kayıtlı olan tüm faturaları ödeyin. Adınıza kayıtlı bir borcunuzun olmaması kredi skorunuzun olağan seviyede yükselmesini sağlayacaktır.

3. İstikrarlı Olun ve Düzemli Ödeme Yapın

Borçlarınızı zamanında ödeyin. Özellikle kredi kartı ekstrenizi düzenli olarak takip edin ve son ödeme tarihini geçirmeyin. Ayrıca bankalar sürekli adres değişikli ya da telefon değişikliği yapan müşterileri sevmezler. Bu konuda da bir süre istikrarı elden bırakmayın.

4. Bankalarla Çalışın

Faturalarınızı banka kartınız, kredi kartınız ile yapın. Elbette borcunuzu düzenli ödeme kuralı ile!

Nakit alışveriş yapmak yerine paranızı banka hesabınıza yatırın ve alışverişlerinizi bu yolla yapın. Emin olun bu yöntem kredi skorunuzu olumlu şekilde artıracak en iyi yoldur.

Bunun dışında sizi çok zorlamayacak bir miktar parayı kısa vadeli hesaplar aracılığıyla yatırım hesaplarında değerlendirin.

5. Kredi ve Kredi Kartı Başvurularını Erteleyin

Bankalarda sık sık kredi kartı başvurusu yaparsanız kredi puanınız etkilenir. Her red ediliş kredi puanınızı – olarak etkiler

Kredi notları hesaplanırken genelde aşağıda bulunan durumlara bakılır:

Toplam kredi borçlarınız
Toplam kredi kartı limitleriniz
Borçlarınızın tanımlı kredi limitlerine oranı
Borç bakiyeleriniz
Son kullandığınız kredinin tarihi
Geçikmiş hesap sayınız
Mevcut borçlarınızdaki gecikmeler
Kullanmış olduğunuz kredi borçlarınızın vadesi gibi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
  1. ugur dedi ki:

    donuk hesaplar kredi notunu niye düşürüyor

  2. Adem dedi ki:

    Toplam 29 kredi başvurum var 1154 puanim var bana bi yol gösterir misiniz kredi çekmem gerekiyor ne yapmaliyim

BİR YORUM YAZ