WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Hibe Kredisi Nasıl Alınır?
Yazar: - 16 Mart 2017
503
0

Hibe kredisi nasıl alınır sorusunun cevabı KOSGEB ile nitelendirilip hibe alıp iş kurmak isteyenler KOSGEB kurslarına katılmakla yükümlüdürler.

KOSGEB Girişimcilik Kursu

KOSGEB girişimcilik kursu kısa bir müddet süren ve girişimcilere girişimcilik ile ilgili dersler veren bir kurs olup hibe kredisi nereden alınır sorusunun da cevabını niteler. Girişimcilik kursundan yararlanmak için kurs katılımlarına başvuru yapılavak adres KOSGEB İl Müdürlükleri’dir. Kişiler bulundukları illerde ki KOSGEB İl Müdürlüğü’ne giderek kayıt yaptırmalıdırlar. Kayıtların ardından seçilen kişiler kursa tam gün kurs bitim sürecine kadar katılım sağlamalıdırlar. Tam katılım göstermeyen kişiler girişimcilik kursu almış sayılmaz ve girişimcilik sertifikası almaya hak kazanamazlar.

Girişimcilik Sertifikası

Girişimcilik sertifikası kursun ardından kursa tam katılım sağlayan bireylere verilmektedir. Devletten alınacak hibelerde gösterilecek olab bu belge hibe kredisi alırken etkin bir role sahiptir. Girişimcilik sertifikalarını alan bireylerin uygulayacakalrı aşamalar sırası ile şöyledir:

  • İş planı hazırlama
  • İş planını KOSGEB birimine sunma
  • KOSGEB kurulu tarafından onay gelme süreci
  • İş planına onay gelirse KOSGEB veri tabanına kayıt gerçekleştirme
  • Hibe ödemelerinin yapılması

İş Planı

Girişimciler iş planı örneklerinde işletmelerinin misyonunu, vizyonunu, kaç kapasiteli bir işletme olacağını ve giderleri detaylı yazmalıdırlar.

KOSGEB Birimi

İş planı başvurularını değerlendiren ve son kararı veren birimdir.

Veri Tabanı Kaydı

İş planı başvurularının kabulünden sonra KOSGEB web sayfasına kayıt gerçekleştirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ