WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Hangi bankanın kredi kartı daha avantajlı?
Yazar: - 11 Şubat 2018
324
0

Kredi kartı almak isteyip kararsız kalanların en büyük nedenlerinden birisi kredi kartı alacak olduğu bankanın verdiği kredi kartının ne kadar çok kampanya yaptığı yönündeki merakıdır. Kredi kartı sunan bankalar kredi kartlarına özel olarak sundukları bu kampanyalar sayesinde hem müşterilerine daha fazla avantaj katmakta oldukları gibi hemde daha avantajlı alışverişlerin keyfini çıkarmalarını sağlıyor. Bankalar adına bu durum önemli olmasına rağmen bazı bankalar daha az kampanya ve daha gereksiz kampanyalar sunarak müşterilerinin diğer kredi kartı sunan bankalara ve fırsatlara oranla daha geri planda kalmasına neden oluyor.

Hangi Bankaların Kredi Kartları Nasıl Fırsatlar Sunuyor?

AKBANK Axess kredi kartı ile en fazla kredi kartı kampanyası sunan bankalardan birisi olurken yıllık aidat oranlarının yüksek olmasından dolayı bazı kişiler tarafından tercih edilmemesine rağmen kampanyalar açısından ve puan birikimi açısından en fazla dikkat çeken bankalardan birisi.

Aynı zamanda Türk Ekonomi Bankası tarafından sunulan CEPTETEB kredi kartı en fazla kampanyanın sunulduğu ve gençler tarafından başta olmak üzere internet alışverişini seven kişilerce en fazla kullanılan kredi kartları arasında yine ilk sıralarda yer alıyor.

Enpara.com tarafından çıkarılan QNBFinansbank’a ait olan Enpara kredi kartının son dönemde ”aidatı biz size ödüyoruz” benzeri sloganı ve kampanyalarının henüz daha yeni olmasına rağmen çok iyi olmasından dolayı, yıllık aidat ödenmemesi hesaba katıldığında fazlası ile dikkat çektiği söyleniyor.

Garanti Bankası tarafından sunulan Bonus kredi kartının da özellikle market ve akaryakıt alışverişlerinde en avantajlı fırsat sunan kredi kartlarından birisi olduğu yıllardan beridir bilinen bir gerçek.

Kredi Kartı Aidatı Zorunlu Mu?

Kredi kartı alacak olan bir kişinin en fazla merak ettiği konulardan birisi ise kredi kartının yıllık aidatının yasal olup olmadığı ve zorunlu olup olmadığı yönünde oluyor. En avantajlı kredi kartları arasında bahsettiğimiz Enpara kredi kartı herhangi bir yıllık aidat almadığından dolayı avantajlı olduğu gibi diğer neredeyse tüm kredi kartları yasal olarak uygun şekilde yıllık zorunlu olarak kredi kartı aidatı almakta. Bunu engellemenin herhangi bir yolu olmadığı gibi eskiye oranla kredi kartı için yıllık aidat ödeyecek olduğunuzu banka ile kredi kartı almadan önce yaptığınız sözleşmede onayladığınızı ve kabul ettiğinizi belirtiyorsunuz. Eğer bu şartı kabul etmezseniz zaten banka tarafından kredi kartı çıkarılmıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ