WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Hangi bankalar ticari kredi kartı veriyor?
Yazar: - 02 Nisan 2018
393
0

Günümüzde vergi levhasına sahip olan kişilere verilen ticari kredi kartları diğer standart bireysel kredi kartlarına oranla daha fazla ilgi görüyor. Bunun nedeni ise cep telefonu taksitlerinin ticari kredi kartlarına yapılabildiği gibi, daha fazla avantaj sağlaması ve finans alanında ticari olmasından dolayı ticaret ile uğraşanlara kolaylık tanımasından dolayı olduğu biliniyor.

Türk bankaları tarafından sunulan ticari kredi kartları sayesinde işyeri sahipleri istedikleri gibi yine normal kredi kartlarında olduğu gibi ticari kredi kartları ile birlikte alışveriş yapabiliyor, taksit işlemlerini daha uzun vadelere erteleme şansına sahip oluyorlar.

Premium ve Platinium gibi birçok modeli bulunan ticari kredi kartlarının bu konuda bankalar tarafından müşteriye verilecek olan limiti de genellikle daha yüksek oluyor.

Bunun nedeni ise dükkan gelirlerinin fazla olması ve işyeri sahibi tarafından ticari kredi kartının ödemelerinin çok daha kolay yapılabilmesi geliyor.

Axess Business Ticari Kredi Kartı

Axess Business adı altında ticari kredi kartı almak isteyenlere hizmet veriyor. Yıllık ortalama 100 TL kart aidatı ücreti bulunan kredi kartının, gecikme faizi oranı ise %2.52 olarak belirlenmiştir.

TEB World Business Ticari Kredi Kartı

Türk Ekonomi Bankasınca sunulan ticari kredi kartı ise yıllık ortalama 90-110 TL arasında aidat aldığı gibi 20.000 TL limit üzerinde aylık asgari ödeme tutarı %40 oranında belirlenmiştir. Banka gecikme faizi olarak ise %2.52 oranında faiz uygulamaktadır.

QNBFİNANSBANK CardFinans Vadekart Ticari Kredi Kartı

Ticari kredi kartı sunan bir diğer banka ise QNBFİNANSBANK. QNBFİNANSBANK tarafından CardFinans adı altında sunulan ticari kredi kartı yıllık aidatı 90 TL olup, kredi kartının 20 bin TL üzerinde olan limitlerde ödenecek olan aylık asgari tutar limiti olarak %40 olarak belirlenmişti. Kredi kartının gecikmiş durumda ödemelerinde ise her bankada olduğu gibi uygulanacak olan bir faiz mevcuttur ve bu faiz oranı %2.52 yasal üst sınırdan belirlenmişti.

Türk Ekonomi Bankası Bonus Business Ticari Kredi Kartı

Yine TEB bankası tarafından sunulan bir ticari kredi kartı olan Bonus Business kredi kartı ile birlikte bonus kazanabilir, bu sayede akaryakıt ve diğer harcamalarınızda kazandığınız bonusları kullanabilirsiniz. Yıllık kart aidatı 95 TL olarak belirlenen bu ticari kredi kartının, Total benzin istasyonlarında %5 oranında indirim verdiği kampanya mevcuttur.

Türkiye İş Bankası Vadematik Ticari Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası tarafından sunulan Vadematik kredi kartı ise %2.25 oranında faiz oranı ve yıllık 60 TL civarı aidatı ile en hesaplı ticari kredi kartlarından birisi olmaktadır.

VakıfBank BusinessCard Ticari Kredi Kartı

VakıfBank BusinessCard ise benzer şekilde 54 TL yıllık aidat almakta olup gecikme faizi olarak %2.52 oranında faiz almaktadır. 20 bin TL ve üzerinde olan kredi kartlarında asgari ödeme tutarı %40 oranında belirlenmiştir.

Ticari Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Ticari kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle bankaların ticari kredi kartlarını inceledikten sonra başvuru yapmanız faydalı olacaktır. Bankalar tarafından sunulan ticari kredi kartlarından birisine karar vermeniz durumunda banka ilgili şubesine giderek veya internet-telefon çağrı merkezi üzerinden ticari kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için ilgili bankanın sitesinde kredi kartını seçtikten sonra başvuru şartları ve koşulları gibi detayları inceleyebilirsiniz.

Bazı bankalar internet üzerinden kredi kartı başvurusuna izin vermezken, bazı bankalar ise internet üzerinden kredi kartı başvurusu yapılmasına izin vermektedir. Bununla ilgili en doğru bilgiyi ise ilgili bankadan arayarak veya şubeye giderek öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ