WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Hangi bankada hesabım var nasıl öğrenebilirim
Yazar: - 24 Mart 2018
385
0

Günümüzde bazı gereklilikler ve sebepler dolayısı ile vatandaşlar kredi ve kredi kartı konusunda sürekli olarak bankalara başvururken, kredi ve kredi kartından daha çok banka kartı için bankalara başvuru yapılıyor. Bazı vatandaşlar banka kartı başvurusu yapmaya devam ederken, bazı vatandaşlar ise tek bir kart adı altında tüm paralarını yönetebiliyorlar.

Ancak bankaların belirli bir süre önce tüm müşterilere kredi kartı gönderme isteği artık günümüzde geri kalmış bir detay. Zira kredi kartı ödemelerini yapmayan ve bankaları mağdur eden milyonlarca Türk vatandaşının ardından geçmişe oranla şimdilerde çok daha tedbirli davranan bankalar, kredi kartı isteyen müşteriden belge talep ediyor ve gelir durumu uygun olsa bile Findeks kredi notu uygun değilse kredi kartı vermiyor.

Ancak banka kartı 18 yaş üzerinde olan tüm Türk vatandaşları tarafından rahatlıkla ve herhangi bir ücret ödemesi yapılmadan çıkarılabiliyor. Bankalar banka kartı verirken müşterinin 18 yaş üzerinde olup olmadığı ve Türk vatandaşı olup olmadığına baktıktan hemen sonra kart basım işlemlerine geçebiliyorlar.

Hangi Bankada Hesabım Var Nasıl Öğrenebilirim?

Hangi bankada hesabınız olduğunu veya banka kartınız olduğunu öğrenmek için tek bir tıkla birlikte geliştirilmiş bir sistem bugün maalesef bulunmamaktadır. Müşteri gizliliği dolayısı ile bankalar bu tür bilgileri sadece müşterilerine vermekte ve banka kartı hesabınız olsun veya olmasın bu tür bilgileri internet üzerinden vermeyi tercih etmemektedir.

Eğer hangi banka kredi kartım var? Diye soruyor olsaydınız Findeks kredi notu sorgulaması yaparak hangi bankada kredi kartınız olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilirdiniz.

Ancak hangi bankada hesabınız olup olmadığını öğrenmek için direkt bankaların müşteri temsilcilerini arayarak veya ilgili banka şubelerinden birisine giderek bilgi sahibi olabilirsiniz. Diğer türlü hiçbir banka T.C. kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama işlemlerine izin vermemektedir.

Hangi Bankada Kredim Var Nasıl Öğrenebilirim?

Maalesef günümüzde bazı vatandaşlar tarafından onlarca bankadan kredi çekilebiliyor ve bu krediler sanki geri ödenmeyecek gibi davranılabiliyor. Bu ve benzer durumlar ise bankalar ve vatandaşların arasında ciddi krizlere sebep olurken, hangi bankada kredi hesabım var nasıl öğrenebilirim? Diye soruyorsanız bunun çok basit bir adım ile çözebilecek olduğunuz merak olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Findeks kredi notu sorgulaması yaparak hangi bankada kredi borcunuz olduğunu, kaç taksit ödemesi yapıldığını ve ne kadarlık kredi borcunuz olduğunu detaylı olarak görebilirsiniz. Kredi borcunuzun vadesi ile ilgili bilgileri de Findeks kredi notu sorgulama sayfası üzerinden bulabilirsiniz.

Hangi Bankada Ne Kadar Borcum Var?

Bir diğer merak edilen soru ise hangi bankada ne kadar borcum var? Sorusu olmaktadır. Vatandaşlar çok fazla banka ile çalışmaları durumunda hangi bankaya ne kadar borçları olduğunu sürekli olarak sormakta ve hangi bankada borcunun hangi miktarda olduğunu merak etmektedirler.

Bu konuda da bankalar yine Findeks kredi notu sorgulama sayfasından hizmet vermekte olup, her bilgi Findeks kredi notu sayfasında güncel olamayabilmektedir. Bunun için direkt olarak bankalar konusunda bankaların temsilcileri ile iletişime geçmek veya bankaya giderek borcunuz olup olmadığını öğrenmek en doğru yöntem olacaktır. Bazı bankalar şube üzerinden hizmet sunmadıklarından dolayı sadece arayarak öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ