WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?
Yazar: - 23 Mayıs 2018
302
0

Hiçbir geliri olmayan ama buna rağmen kredi kartı sahibi olmak isteyen kimseler mevcut olduğu için bankalar tarafından da bu konuda Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? İfadesi sonucunda bazı yöntemler kullanılarak gelir belgesiz kredi kartı verilebilmektedir. Bankalar müşterilerine kredi kartı vermeden önce bu kredi kartının ödemesinin müşteri tarafından yapılıp yapılamayacak olduğunu otomatik belirli bir takım geliştirdikleri sistemler ve teknolojiler ile hesaplar, gelir belgesinde yazan gelirin ne kadar olduğu durumuna göre kredi kartı verirler.

Bankalar tarafından verilecek olan kredi kartı konusunda genellikle bu kredi kartının limiti gelirinize oranla eşdeğer bir şekilde belirlenir ve ne kadar olacak olduğuna tamamen banka yetkilisi tarafından karar verilir. Banka yetkilisi sistemde yazan verilecek limiti değiştirebilir.

Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu konusunda ise bankalar katı kurallar izlemekte olup bu kurallar genellikle müşterilerin kredi kartı sahibi olmasını engelleyen ve bankalar ile kötü ilişkilere sahip olmasının önüne geçen kurallar olmaktadır. Bankalardan kredi kartı alabilmek için her banka sizden net olarak bir gelir belgesi veya bankaya net gelirinizi gösteren bir imzalı kağıt (resmi olarak) isterler.

Bankalara eğer ki gelir belgesi veremez iseniz veya çalışıyor ancak gelirinizi elden alıyor iseniz yine de kredi kartı başvurusu yapma yolları açık olarak bırakılmıştır.  Bu durumda gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yapmak istediğiniz bankanın internet sitesine girerek gelir kısmına mevcut gelirinizi yazarak kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Bankaların gelir belgesiz kredi kartı başvurularında genellikle ön onay verdikten hemen sonra sizleri bankaya davet ederek veya sizin evinize kadar gelerek gelir belgenizi incelemek isteyecek olduğunu ve kredi kartı sahibi olamayabilecek olduğunuzu düşünerek başvuru yapmanız sizin için manevi açıdan daha olumlu bir süreci başlatacaktır.

Gelir belgesi olmayanlar için kredi kartı başvurusu yapmak başvuran tüketici ödemeleri yapabilecek güçte olmasına rağmen zaman zaman bankalara ödemeleri düzenli yapamayabilecek olduğu göz önüne alınarak bu konuda dikkatli hareket edilerek tüketiciye kredi kartı verilmeyebilir. Kredi kartı sahibi olmak isteyen kimseler eğer ki hele hele yüksek limitli kredi kartı istiyorlar ise yüksek bir gelire sahip olduklarını belirtmeleri ve bunu gelir belgesi olarak ispatlamaları gerekmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Başvurum Ön Onay Aldı, Bu Nedir?

Gelir belgesiz kredi kartı başvurusu yaptınız ve ön onay aldığınıza dair bir mesaj mı aldınız? Bu mesaj sizin kredi kartınızın onaylandığı anlamına gelmiyor. Banka ile iletişime geçerek eksik bilgileri tamamlanız gerektiği yönünde bir mesajdır ve bu eksik bilgi %99 oranında gelir belgesi yönünde olan eksik bilgi olarak tarafınıza iletilecek, sizler tarafından bankaya gelir belgeniz olmadığı ifade edildiği an banka yetkilisi konuşmayı daha fazla uzatmayarak sizlere birkaç soru sorduktan sonra kredi kartınızın gelir belgesi olmadan onaylanmayacak olduğunu ifade edecektir.

Geçmişte kredi kartı sahibi oldunuz ve ödemelerinizi düzenli yaptı iseniz bu durumda FİNDEKS kredi notunuz yüksek olacağından %1 oranında gelir belgesiz kredi kartı başvurunuzun onaylanabilecek olduğu da bilinmesi gerekir. Bankalara giren ve çıkan paranızda bu durumda önemli rol oynamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ