WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Gelir Belgesiz Kredi Çekmek
Yazar: - 12 Mart 2017
537
0

Kredi almak deyince bankaların ilk talep ettiği belge gelir belgesi olmaktadır. İnsanlar genellikle bu düşünceye hâkimdirler. Oysaki günümüz koşullarında gelir belgesiz kredi çekmek de mümkün olan durumlar arasında yer almaktadır.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek

Kredi çekmek için bankalar kişilerden ilk olarak gelir belgesi talep etmektedirler. Ancak bu gelir belgesi olmayan kişilerin kredi çekemeyeceği anlamına gelmemektedir. Bankalar bunun için de gelir belgesi olmayan insanlara imkân tanımaktadır. Gelir belgesi yerine bunun için sağlam kefili olan kişilerin de kredi çekmeleri oldukça kolay bir durum olarak görülmektedir. Bunun haricinde kredi çekmek için ilgili bankanın ürünlerini düzenli bir şekilde kullanmak da önem taşımaktadır. Örneğin ödeme geçmişi temiz olan kişilerin kredi çekerken sahip oldukları avantaj daha fazla olmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredinin Şartları Nelerdir?

Gelir belgesi olmadan kredi çekmek için birtakım şartların sağlanıyor olması gerekmektedir. Bu şartların başında kredi çekecek olan kişinin borcunun olmaması gelmektedir. Bu durum kredi sicili ile ilişkili olduğundan dolayı kredi sicili iyi olan kişilerin kredi almaları daha kolay olmaktadır. Gelir belgesiz kredi daha çok esnaflar ve çiftçiler tarafından kullanıldığından dolayı çiftçiler için çiftçilik belgesi, esnaflar için vergi kimliği olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra kredi çekecek olan kişilerin üzerine taşınmaz bulunması, nüfus cüzdanını gösteren belge de gelir belgesiz kredi için gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ