WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Garanti bankası gelir belgesiz kredi
Yazar: - 21 Şubat 2018
297
0

Birçok banka tarafından kendisine kredi verilmeyen vatandaşlar gelir belgesi olmadığı için kendisine kredi verilmediğinden yakınır ve kendisine kredi verebilecek olan bankaları araştırmaya başlarlar. Kredi alabilecek oldukları herhangi bir banka bulmaları durumunda faiz durumuna ve diğer detaylara dahi dikkat etmeyecek olmasına rağmen gelir belgesi olmayan vatandaşlara birçok banka tarafından kredi verilmez.

Kredi verilmemesinin arkasında yatan neden ise kişinin ödeme gücünü kanıtlayamaması ve kişinin mevcut olarak ödeme yapmaması durumunda haciz işlemi uygulanabilecek herhangi bir gelir bilgisi ve hesabı olmamasından dolayı kaynaklanır. Garanti bankası gelir belgesiz kredi adı altında kredi vermektedir. Ancak bu krediyi alabilmek için bazı şartlar ve yapılması gerekenler mevcuttur.

Bankalar ilgili kişiden istedikleri belgeleri yerine getirmeleri durumunda kredi onayını kısa süre içerisinde verebilmekte ve kredi hesabına ilgili tutarı aynı gün içerisinde yükleyebilmektedir. Kredi onayını almak için ise birçok banka tarafından gelir belgesi istenmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi

Garanti Bankası tarafından sunulan İlk Kredim ise herhangi bir gelir belgesi istememektedir. Ancak gelir belgesi istenmeyecek olan kişiler aktif olarak SGK’ya bağlı olarak çalışan ve sistemde çalışma bilgisi olan kişiler için geçerlidir. Yani herhangi bir şekilde SGK’sı olmayan, gelir belgesi sunamayan kişilere Garanti Bankası tarafından gelir belgesiz kredi verilmemektedir.

Kredi almak için Garanti Bankası’nın gelir belgesi ve diğer detayları istememesi için SGK‘lı bir çalışan iseniz Garanti Bankası şubelerinden herhangi birisine giderek kredi çekebilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken tek şey banka yetkilisine istediğiniz kredi limitini söylemek yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ