WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Garanti bankası bonus kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır?
Yazar: - 22 Mart 2018
272
0

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) geçtiğimiz yıl 31 Ocak 2017 23.59’dan itibaren her müşterinin kredi ve banka kartlarını otomatik olarak sistemler üzerinden internet alışverişine kapattırdı. Bu tür bir önlem alınmasının nedeni ise emekli maaşı alan ve yaşlı olan, internet üzerinden alışveriş yapmayan müşterilerin kredi kartları ve banka kartlarının kullanılmasından dolayı olduğu belirtilmişti.

BDDK yetkilileri kredi kartlarının ve banka kartlarının internet alışverişine kapatılması ile ilgili olarak ”internet üzerinden alışveriş yapmayan ancak dolandırılan binlerce müşteri var” diyerek kredi kartları ve banka kartlarının 31 Ocak 2017 tarihi ile internet alışverişine kapatılmasına karar kılmıştı. Daha sonrasında ise müşteriler Garanti bankası bonus kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır, benzeri sorular sormaya başladılar. Bazı sitelerden alışveriş yapamadıklarını ve online otomatik ödeme talimatlarının yapılamadığını fark eden kullanıcılar, hemen bunun neden olduğunu ve nasıl düzelecek olduğunu sormaya başladı.

Garanti Bankası Bonus kredi kartı internet alışverişine açtırma, işlemleri ile ilgili olarak bankalar sürekli müşterilerini o dönemde uyarmış ve internet ödemeleri yapan bankacılık müşterilerinin derhal kredi kartları için internet alışverişine açık olması yönünde izin vermesi gerektiğini açıklamıştı.

İnternet Şubesine Kapalı Kredi Kartı Kendiliğinden Açılır Mı?

İnternet şubesine kapalı olan kredi kartları hiçbir şekilde bireysel olarak kredi kartı sahibi tarafından istenmedikçe internet alışverişine açılamaz. Bununla ilgili BDDK tarafından alınan karar hiçbir Türk bankası tarafından çiğnenemez ve çiğnenmesi durumunda milyonlarca liralık cezalar ve olası hasar olması durumunda bu hasarın tazminat tutarı ile birlikte müşteriye ödenmesine karar verilebilir.

Bazı bankalar otomatik olarak bazı sözleşmelerde ve metinlerde yeni kredi kartı alırken ”kredi kartınız internet alışverişlerine açık olsun mu?” sorusunu zorunlu olmak zorundadır ve eğer kredi kartınızı alırken bu soruya ”evet açık olsun” seçeneğini işaretlediyseniz kredi kartınız internete açık olarak size ulaştırılacaktır.

Kredi Kartımı İnternet Alışverişlerine Açık Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi kartınızın internet alışverişine açık olup olmadığı ile ilgili olarak nasıl öğrenebileceğinizi merak ediyorsanız, yapmanız gereken tek işlem internet veya mobil şube üzerinden kredi kartı kısmından kredi kartı seçenekleri ”yurtdışı ve internet seçenekleri” benzeri bölümden kredi kartınızın internete açık olup olmadığını görebilirsiniz.

Veya bankanızı arayarak kredi kartınızın internet alışverişine açık olup olmadığını görebilir, banka yetkilisine kredi kartınızın internet alışverişine açık olmasını istediğinizi belirterek internet alışverişlerine kredi kartınızı açtırabilirsiniz.

Garanti bankası bonus kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır?

Türk bankacılık sektörünün en fazla kullanılan kredi kartlarından Bonus kredi kartı sahipleri ise kredi kartlarının internet alışverişine nasıl açılıp açılamayacak olduğunu merak etmektedir. Garanti bankası bonus kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır? Diye soruyor iseniz hiç endişe etmeden ve kendinizin bu işlemi rahatlıkla yerine getirebilecek olduğunuzdan emin olarak işleme başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus kredi kartı internet izni vermek için cep şubeyi kullanacak iseniz öncelikle cep şubeye giriş yapmalısınız. Cep şubeye giriş yapmanızın ardından hesap ve kartlar sekmesinden kredi kartınızı seçmelisiniz, bu aşamanın hemen ardından ise kredi kartınızı seçtikten sonra internet ve hesap seçenekleri kısmından ”internet alışverişi” seçeneğine onay vermeniz durumunda direkt olarak kredi kartınızı kendiniz internet alışverişlerine açmış olabilirsiniz. Daha sonrasında yine aynı sekme üzerinden kredi kartınızı istediğiniz her zaman için internet alışverişlerine kapatabilirsiniz.

Ancak kredi kartınızı sık sık internete açıp kapatmak yerine sanal kart kullanmanız daha kolay ve daha güvenilir olacaktır. Sanal kartlar kredi kartlarından tamamen bağımsız olarak çalışırlar ancak kredi kartına bağlı olarak işlem görürler, bundan dolayı ayrı bir sanal kart olduğundan içerisine eklediğiniz limit kadar kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ