WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Findeks kredi notum çok düşük, nasıl yükseltebilirim?
Yazar: - 13 Haziran 2018
350
0

Findeks kredi notu düşük olan kişiler nasıl puanlarını daha fazla yüseltebilecek olduklarını haklı olarak sorar ve yanıt arar. Findeks kredi notum çok düşük, nasıl yükseltebilirim? FİNDEKS kredi notunun yükselmesini sağlamak için ödemelerin düzenli olarak yapılması, bir bankada en azından en az 1 faturanın otomatik ödenmesi benzer şekilde bazı iddialar mevcuttur. Bunlarla ilgili ”findeks kredi notu yükseltme” adımları diye geçmesine rağmen asıl FİNDEKS kredi notunu etkileyecek olan mevcut etkenler çok daha farklıdır.

Eğer ki mevcut bir kredi kartı veya krediniz olmadı ise bugüne kadar hiçbir banka ile çalışmadıysanız kredi puanınız yükselmez. FİNDEKS Kredi Puanım neden 0?

  • Kredi kartınız olmaması
  • Mevcut veya daha önce çektiğiniz kredi olmaması
  • Banka kartı dışında kredi kartına sahip olmamanız
  • Otomatik ödeme talimatınız olmaması

FİNDEKS kredi notunuzun 0 olmasına neden olan etkenlerden sadece birkaç tanesidir.

FİNDEKS Kredi Notu Yükseltme

Findeks kredi notum çok düşük, nasıl yükseltebilirim? Bununla ilgili olarak ise FİNDEKS kredi notunun yükselmesi mevcut ödemelerinizi daha düzenli hale getirerek mümkün olabilir. Kredi notunuz zaten belirli bir oranda ise yükselmesi için belirli süreler boyunca çok düzgün ödemeler yapmaya ve mevduat hesaplarınızda olan nakit miktarını daha fazla arttırmaya ihtiyacınız olacaktır.

  • Kredi kartı sahibi olmak
  • Kredi ödemelerini ve kredi kartı ödemelerini tam gününde yapmak
  • Kredi kartını aktif olarak kullanmak
  • Sık sık kredi ve kredi kartı başvurusu yapmamak
  • Ne kadar fazla o kadar iyi olacak şekilde otomatik ödeme talimatı vermek 

FİNDEKS kredi notunuzun daha fazla artmasını sağlayacaktır. Eğer FİNDEKS kredi notunuzun daha fazla artmasını istiyorsanız bu adımlara dikkat etmeli ve buna uygun olarak ödemelerinizi düzenli olarak gününde yapmaya özen göstermelisiniz.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ile cep telefonu aldıysanız ve kontratlı ise bu durum kredi ile kredi verebilmeleri dolayısı ile sizin kredi puanınızın düşmesine neden olabilir ve hali ile kredi puanınızın düşmesini istemiyorsanız bu tür kontratlı alımlar yapmamak gerekir. Eğer mevcut kontratlı bir alım yaptıysanız bunun ödemelerini tam gününde yapmamanız durumunda FİNDEKS kredi notunuz düşecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ