WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Faturalı hatta kredi başvurusu nasıl yapılır?
Yazar: - 09 Şubat 2018
349
0

Türkiye’de yeni bir dolandırıcılık yöntemi devreye girdi. Türk bankacılık sistemlerinin güvenliği dolayısı ile bankaları dolandıramayan dolandırıcılar şimdilerde ise yeniden tüketicilere dadandı. Mağdur ve ihtiyaç sahibi olan tüketiciler için yeni devreye alınan dolandırıcılık sisteminde faturalı hat üzerine nasıl kredi alınır? Diye soran bir tüketiciyi dolandıran kullanıcılar, bunu ise profesyonellik içerisinde yapıyorlar ve kısa süre içerisinde başarılı oluyorlar.

Normalde hiçbir banka tarafından faturalı hatta kredi verilmiyor. Yani mevcutta bankalar faturalı hat isterse 1000 yıllık bir faturalı hat olsun yine dahi asla kredi vermiyorlar. Ancak dolandırıcılar özellikle cep telefonu alt bayileri tarafından bulunan bu dolandırıcılık yönteminde tüketiciye 5000 TL’lik bir akıllı telefon satışı yapılıyor ve 12-24-36 ay taksit seçenekleri sunuluyor, cihazın güncel değeri 5000 TL olmasına rağmen tüketicinin eline 4300 TL veren dolandırıcılar özellikle bu dolandırıcılar cep telefonu satış bayileri oluyor genellikle aradaki 700 lira farkı kendisine kar aracı payı olarak alıyor.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Alınıyor Mu?

Faturalı hat üzerinden sadece yukarıda dediğimiz şekilde bir işlem yapılıyor ve bunun adına kredi denmiyor. Bunun adı bir dolandırılık yöntemi olduğu gibi kendiniz istediğiniz herhangi bir bayiye giderek özellikle kurumsal bir bayi olması önem taşır yüksek ve pahalı bir cihazı satın alarak daha sonrasında bunu bir telefoncuya satabilirsiniz. Bu sayede hem zararınız daha az olacaktır, hem olası sahte para durumlarının her daim önüne geçmiş olacaksınız.

Bu tür kişilere inanmayarak gerekirse 155 Polis İmdat hattına ihbar edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ