WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Faizsiz kredi nedir, nasıl alınır 2018?
Yazar: - 04 Şubat 2018
308
0

Sıfır faizli kredi çekmek isteyen birçok vatandaş kredi faizlerini gördüklerinde büyük şaşkınlıklar yaşayabiliyorlar. Kredi faizlerinin günden güne yükseldiği bu son dönemde ”Faizsiz kredi nedir, nasıl alınır 2018?” sorusunu soran vatandaşların sayısı her gün daha fazla artarken, bugün birçok banka bireysel müşterilerine sıfır faizli kredileri sunmuyor.

Fibabank gibi bankalar tarafından alışveriş kredisi adı altında 10 ila 12 aya varan taksitler ile sıfır faizli krediler sunulurken, AktifBank tarafından da faizsiz 12 aya varan alışveriş kredileri sunulabiliyor. Bu kredilerden faydalanmak için yapılması gereken ise alışveriş yapacak olduğunuz mağazanın ilgili bankalar ile anlaşmasının olup olmamasına bağlı olabiliyor. Alfemo tarafından AktifBank kampanyası ile sıfır faizli 12 aya varan vade seçenekleri ile alışveriş kredisi sunulurken, Fibabank tarafından Vatan Bilgisayar alışveriş kredisi adı altında 10 aya varan vade seçenekleri ile sıfır faizli cep telefonu alışveriş kredisi sunuluyor.

Sıfır Faizli Konut/Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Sıfır faizli konut ve taşıt kredisi ise bugünlerde hiçbir banka tarafından bireysel başvurularda verilmiyor. Ancak müteahhitlerden ev alımı yapıldığında ve anlaşmalı bankaları bulunması durumunda kısa vadeli olarak faizsiz ya da çok düşük faizli konut kredileri verilebildiği biliniyor.

Taşıt kredisinde de durum pek fazla değişmiyor. Bankalar bireysel başvurularda taşıt kredisi için 0 faiz sunmazken, araç satış bayileri tarafından anlaşmalı bayiler aracılığıyla yapılan başvurularda 24 aya varan 0 faizli krediler verilebiliyor. Konut kredisi ve taşıt kredisi için bunun dışında bireysel olarak bankalar yapılacak başvurularda hiçbir koşulda bugün için 0 faizli kredi verilmiyor.

Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi

Sıfır faizli ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum, diyorsanız bununla ilgili bazen zaman zaman bankalar neredeyse 0 faizli krediler sunabiliyorlar. Bu imkanları değerlendirerek kendinize uygun kredi imkanlarını değerlendirip kredi çekebilirsiniz. Kredi işlemlerinde faiz oranlarının fazlalığına dikkat ederek kredi çekerseniz hem daha az geri ödeme yapmış olur, hem daha düşük aylık ödemeler ile daha rahat geri ödemeler yapabilirsiniz.

Kredi çekerken bankanızın güncel faizlerini öğrenmenin yanında kendinizin çekecek olduğu kredinin faizlerini öğrenmek en büyük detay olacaktır. KOSGEB kredilerinde ise sıfır faizli 50.000 TL civarına kadar kredi alabilmek mümkün olabiliyor.*

KOSGEB kredisi almak için belirli şartlar aranıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ