WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2018
Yazar: - 19 Mayıs 2018
339
0

Konut kredisi çekmek çoğu zaman tüketiciler için zor bir durum olarak görülmez. Bazı tüketiciler ise konut kredisi çekmenin kendi istekleri dolayısı ile daha zor olacak olduğunu düşünürler ve bu konuda bankalara danışarak bilgi alırlar. Bir diğer taraftan ise Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2018, ile ilgili sorular sık sık sorulur durumdadır. Faizsiz konut kredisi herkesin çekmek istediği bir kredi türü olmasına rağmen hiçbir kurum, kuruluş ve kişi tarafından size yüklü miktarda bu kadar para verilmeyecek olduğu üzere hiçbir banka tarafından da kendisine kar payı veya faiz payı kalmadan bedavadan kredi vermeyecek olduğunu belirtmek gerekiyor.

Kredi çekmeden önce hangi bankanın daha az faiz ile kredi verdiğini araştırarak işe başlamak daha uygun olacak olduğu üzere Faizsiz konut kredisi veren bankalar konusunda da bazı bankaların tamamen faizsiz konut kredisi verdikleri bilinmektedir.

Bu bankaların verdikleri krediler genellikle DİNİ KREDİ adı altında ifade edilmesine rağmen hiçbir bankada DİNİ KREDİ diye bir terim geçerli değildir ve banka kurumuna asla DİNİ değerler alet edilemeyecek olduğundan dolayı bankalar DİNİ KREDİ cümlesini hiç kullanmazlar. Bunun yerine maliyetli krediler veya benzer şekilde kar payı bırakan kredi adı altında faizsiz konut kredisi isteyen müşterilere hizmet sunarlar.

Bu nasıl olur? Diye sorulacak olursa ise bankalar tarafından verilecek olan faizsiz konut kredisinde kar payı bırakan kredi vatandaşın tabiri ile DİNİ KREDİ verilmektedir. Bu kredi türünde banka faiz hiçbir şekilde almaz ancak aylık olarak ödenecek olan tutara ek olarak bankaya ödenecek bir FAİZ tutarı ”kar payı, maliyet” adı altında eklenir ve bu genellikle dosya masrafı ve benzeri ad altında size gösterilir.

Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2018 Hangileri?

Faizsiz konut kredisi veren bankalar 2018 sıralaması listesinde Albaraka Türk kar payı adı altında kredi vermektedir ve genellikle %20 oranında peşinat istemektedir. Bu durumun yanında EminEvim adı altında şans ve kuraya bağlı sistemler faizsiz konut kredisi vermektedirler ancak bu tür şansa dayalı çekiliş ve kuraya dayalı olan sistemlerde ne zaman evinizi teslim alacak olduğunuz veya ne kadar sürede alabilecek olduğunuza dair hiçbir şekilde garanti verilmemektedir.

Bankalardan tamamen faizsiz kredi almak bu aşamada mümkün değildir. DİNİ KREDİ adı altında kredi almak isteyen vatandaşlar ise bankaya faiz ödemesinden çok daha fazla para öderler ve aslında DİNİ olarak yine faiz ödemiş olurlar. Bu durum bankaların tüketici üzerinde bir DİNİ kandırmacasıdır ve faizsiz kredi verildiği iddia edilerek kar payı oranından zaman zaman müşteriye bahsedilmemektedir. Genellikle çok aşırı dini değerlere sahip olan tüketiciler tarafından bu yönde başvurular yapıldığından dolayı her banka kar payı oranı ile kredi de vermemektedir. Ziraat Bankası ve benzeri bankalar tarafından DİNİ KREDİ hiçbir şart ve koşulda verilmediği üzere sadece ve sadece FAİZLİ KREDİ verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ