WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Faiz Neden Önemlidir?
Yazar: - 15 Temmuz 2018
565
0

Kredi çekerken faizin önemi genellikle tüketici tarafından o krediye ihtiyacı  olduğundan dolayı maalesef ki önemsenmez ve mecburi olarak ”yüksek” faiz olsa bile bankanın faiz oranına mecburi olarak katlanmak zorunda kalırlar. Müşterilerin bu şekilde faiz oranlarına olanak sağlayan bankalar ise  en üst düzeyde faiz oranları uygulayarak müşterilerine daha yüksek oranlarda faiz oranı ile kredi verirler ve bu krediler genellikle aylık olarak ödemelerin daha yüksek ve toplam geri ödeme toplam tutarının çok ama çok daha yüksek olduğu tutarlarda çıkacaktır.

Kredi faiz oranı ne kadar fazla yüksek olursa çektiğiniz kredi tutarı aynı olmasına rağmen aylık olarak ödeme tutarı daha fazla artmakta ve toplam vade sonunda ödeyecek olduğunuz kredi tutarı son derece fazla olacaktır. Bankaların bundan dolayı kredi faizi ve kredi kartı faizi konusunda en üst düzeyde önlemler aldıkları bugünlerde dikkatlice hareket etmek ve kredi çekerken faiz oranlarına dikkatlice bakmak oldukça fazla önemlidir.

Faizi yüksek olan bir bankadan kredi çekmeniz durumunda daha sonra yapılandırma işlemi yaparsanız bu durumda banka size ortalama olarak belirli bir faiz oranı üzerinden değil mevcut faiz oranı üzerinden kredi yapılandırma şansı sunacaktır. Yüksek kredi faizi yapılandırma zamanında daha fazla artabilecek olduğundan dolayı kredinizi yapılandırırken dahi bu tür konularda yüksek faiz oranına sahip olan bankalardan kredi çekerseniz daha fazla ödeme yapmak ve gereksiz olarak size hiçbir katkısı olmayan konuda fazladan ödemeler yapmanıza neden olacaktır.

Kredi Faizleri Neden Yükselir?

Kredi faizlerinin yükselmesinin arkasında yatan sebep ülkenin ekonomik durumunun ne kadar iyi veya ne kadar kötü olduğu yönünde olan rakamlara göre değişir. Bankalar bir ülkede eğer ki Merkez Bankası faizi arttırıyor ise daha fazla faizi arttırır ve kendilerini daha fazla güvence ve kar durumunu en üst oranda kar edecek şekilde tutmak istemektedirler. Bunun sonucunda gelişmiş ülkelere oranla dünyada gelişmeye devam eden ülkelerde kredi faizleri daha yüksek olabilir.

Gelişmiş ülkelerin hem güven, hem ekonomik anlamda en iyisi olmasının mevcut olarak bilinmesinden dolayı bankalar bu ülkelerde kredi faizlerini de en asgari düzeyde tutar ve daha fazla ekonomiye katkı sunarlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ