WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Ev ipoteği ile ihtiyaç kredisi alabilir miyim?
Yazar: - 16 Şubat 2018
289
0

Birçok ihtiyaç kredisi almak isteyen ancak geliri istediği limitte ihtiyaç kredisi için yetersiz olan veya gelir belgesi olmayan vatandaşlar ipotek ile kredi alıp alamayacaklarını sorarlar. Bu konuda bankaların tavırları genellikle net olduğu gibi sizin için bir takım istekler ve geçmiş durum baz alınarak ev ipoteği sonucunda kredi almanıza onay verebiliyor. Eğer herhangi bir geliriniz yoksa veya var ancak gelir belgeniz bulunmuyor ise ”Ev ipoteği ile ihtiyaç kredisi alabilir miyim?” sorusunu sormanız oldukça doğal bir durumdur.

Ev ipoteği ile kredi almak istiyorum, diyorsanız evin sizin üzerinize kayıtlı olması bankalar tarafından aranan birinci şarttır. Bankalar genellikle kredi verecek oldukları kişiden ev ipoteği istemezler ancak siz kendi adınıza ev ipoteği ile ihtiyaç kredisi almak istediğiniz için bankaya giderken yanınızda tapu belgesini götürmeniz gerekli olacaktır.

Ev İpoteği İle Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

Evinizi ipotek ettirerek yani evin ihtiyaç kredisi vadesi sona erene kadar satışını asla yapamayacak olduğunuzu, evinizin eğer kredi borcunuzu ödemez iseniz banka tarafından icra yoluyla satışa sunulacak olduğunu kabul etmiş olursunuz. Bankalar ev ipoteği ile verdikleri ihtiyaç kredisinin gününde geri ödenmemesi durumunda 2. ay ödeme yapılmaz ise direkt icra yoluna başvurur ve evin satışı için haciz işlemlerini içerisinde oturan kişi olsa dahi başlatır.

Ev ipoteği ile alabilecek olduğunuz kredi miktarı genellikle evin değerine göre değişmektedir. Normal 200.000 TL değere sahip bir eve sahipseniz ve civardaki evlerin değeri bu kapasitede ise 150.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebilecek banka bulmak zor olmayacaktır. Evin değeri aynı şekilde 1.000.000 milyon TL ise ihtiyaç kredisi miktarı çok daha yüksek rakamlara çıkabilmektedir. Ancak evin değerinin üstünde ihtiyaç kredisi almak isterseniz birçok banka bu talebinizi red cevabı ile yanıtlayacak ve kredi onayı vermeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ