WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Esnaf kefalet kredisi nasıl çekilir? Gerekli belgeler nelerdir?
Yazar: - 07 Şubat 2018
332
0

Esnafların artan borçları dolayısı ile kredi kullanma ihtiyaçları her geçen gün için daha fazla artıyor.Kredi finansmanı için sıraya giren birçok Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifleri (EKK) üyesi esnaf yaptıkları kredi başvurularına onay alınamamasından şikayetçi olurken bunun da çözümü bazı yöntemler ile bulunabiliyor. Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifleri (EKK) ayrıcalığı ile kredi çekmek için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz ve daha sonrasında kredi başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

Kredi başvurusu yapmadan önce ”Esnaf kefalet kredisi nasıl çekilir? Gerekli belgeler nelerdir?” sorusuna kendi kendinize yanıt aramadan bölgenizde bulunan kefalet verebilecek kooperatiflerin olup olmadığını ve bunlardan sadece bir tanesine üye olup olmadığınız sorusuna yanıt vermeniz gerekiyor.

Esnaf Kefalet Kredisi Çekmek İçin Neler Gerekiyor?

Yukarıda yazılan şarta ek olarak esnaf kefalet kredisi çekmek için sicil numaranızın bulunduğu bir sanatkarlar odasında kaydınızın olması gerekiyor. Bunun hemen ardından bankalar aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabilecek olduğunuz gibi her zaman bu şartları yerine getirenlere kredi verilecek diye bir şart maalesef ki bulunmuyor.

Kredi çekmek için daha önceki borçlarınızın sorunsuz ve düzenli olarak ödenmiş olması gerektiği gibi bu borçlarınızın bitmiş olması gerekliliği istenebilir. Kredi çekmek konusunda onay alamazsanız herhangi bir aracı kuruma güvenmemeniz gerektiği gibi sadece tek muhatabınızın banka olması gerektiğini unutmayın. Zira banka dışında hiçbir kişi ve kurum size kredi çekme garantisi veremeyecek olduğu gibi bu gibi kişiler finansal durumunuzu ve bilgilerinizi kötü yönde kullanabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ