WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Engelli Kredisi
Yazar: - 11 Mart 2017
452
0

Engelli vatandaşların nasıl ve hangi şartlarda bankaların kredi imkanlarından yararlanabileceği yazımızda yer almaktadır.

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde birçok kurum ve kuruluşta engellilere özel haklar tanınmaktadır. Bu haklar sayesinde engellilerin günlük yaşamda zorlanmamaları amaçlanmaktadır. Bu konuda tanınan özel haklar bankacılık sektöründe de görülmektedir diyebiliriz. Bu nedenle bankalar tarafından engellilere tanınan birçok hak bulunmaktadır. Bu durumdan yararlanacak olan engelli vatandaşlar,  bu konuda engelli kredi veren bankalar arasında seçim yapmak durumundadır ve söz konusu bankalar arasından istediğini seçebilmektedir. Bu konuda yine engellilerin kredi notları ve diğer banka işlemleri göz önünde bulundurulmakta ve bu sayede kredi verilmektedir. Engelli olan kişinin geliri, banka kredi notları, harcamaları ve varlık durumları en çok göz önünde bulundurulan etkenlerdir.

Engelli Kredisi Başvurusu

Günümüzde engellilere kredi veren birçok banka mevcuttur. Bu konuda Yapı Kredi ve QNB Finansbank daha çok ön plana çıkmaktadır. Bunların yanı sıra diğer bankalarda çeşitli durumlara göre yine engellilere kredi imkanı sağlayabilmektedir. Bu nedenle engelli olan kişinin bankalardan herhangi birine giderek engelli kredisi başvurusu yapması gerekmektedir. Öte yandan bu durum telefon aracılığı ile de gerçekleşebilmektedir. Bunun yanı sıra engelli kredisi, vekalet vererek de yapılabilmektedir. Kişinin bankaya gidemeyecek ve işlemlerini halledemeyecek durumda olmasına karşın bu vekalet sistemi gerçekleşebilmektedir. Öte yandan maaş bordrosu, engelli raporu, gelir beyanı ve sigorta gibi durumlar başvuru sürecinde gerekli olan belgeler arasında en önemli olanlarıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ