WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
En Kolay Kredi Hangi Bankadan Alınır?
Yazar: - 20 Mart 2017
473
0

Son günlerde gündeme gelen sicil affı uygulamaları da kara listede ismi geçen kişilerin yeniden kredi alabilmelerine olanak sağlayamadı ve kişilerde en kolay kredi hangi bankadan alınır sorusunun cevabını aramaya başladılar.

5 Yıl Kredi Çekme Cezası Alan Kişiler Sicil Affı İle Yine Kredi Çekemiyor

Kara liste,  Sicil Affı Yasası’nın gelmesi ile mazide kalan bir uygulama olup krediye ihtiyaç duyan kişilerin beş yıl boyunca kredi çekme cezası alsalarda yeniden kredi çekme taleplerinin olumlu değerlendirilmesi adına yapılmış bir uygulama olan Sicil Affı Yasası güncel konular arasında yer alıyor. Sicil affından yararlanmak için bazı şarlarda yasanın beraberinde gelmiştir. Kara listeden ismini sildiren kişiler bankalara yeniden kredi başvurusunda bulunduklarında olumsuz yanıt alabiliyorlar. Bunun nedeni Sicil Affı Yasası ile bankalara hukuki bir yaptırım uygulanmamasıdır. Dolayısıyla ihtiyaç sahipleri hangi banka daha kolay kredi veriyor arayışına giriyorlar.

Kolay Kredi Nasıl Alınır?

Kolay kredi almak için ilk olarak kredi notunun yüksek olması büyük önem taşıyor aynı zamanda gelir belgesi de kanıtlanması gereken bir durumdur. Kredi notu düşük olan ve Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nde kredi çekme cezası alan bulunan kişiler de bazı yollardan kredi alabileceklerini bilmelidir. Buna göre 2 türlü kredi başvuru yolu bulunur. Bunlar:

  • Kefil ile başvuru
  • İpotek ile başvuru

Kolay Kredi Veren Bankalar

  • Garanti bankası
  • Denizbank
  • Akbank
  • Odeabank
  • Finansbank

olup bu bankalardan  kolay kredi nereden alınır sorusuna yanıt bulunmuş olunur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ