WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Dosya masrafsız konut kredisi veren bankalar 2018
Yazar: - 26 Mart 2018
382
0

Dosya masrafı olmayan konut kredileri ile müşterileri kandırmaya çalışan bazı bankalar maalesef müşterilerin daha fazla ödeme yapmalarına neden olmaktadırlar. Bankalara dosya masrafı vermemek artık yasalar dolayısı ile mümkün olmazken, bankalar eski yıllara oranla kendilerine dosya masrafı ve kredi kartı aidatı gibi konularda kendilerini BDDK ve kendilerince belirledikleri sözleşmeler ile garanti altına almaktadır.

Bankaların kredi ve kredi kartı konusunda aldıkları yeni önlemler yaslar çerçevesince belirlenirken, BDDK tarafından da bu duruma onay verilmektedir. Dosya masrafsız konut kredisi veren bankalar ise bir yıl içerisinde düzenledikleri kredi kampanyalar ile adeta müşterileri kandırmaktadır.

Bununla ilgili gerekli bilgileri yazımızın alt sayfalarında açıklayacak olduğumuz gibi dosya masrafsız konut kredisi veren bankaları da sizler için sıralayacağız. 

Bu konuda dosya masrafsız konut kredisi veren banka TÜRKİYE’de çok fazla bulunmamakta olduğu gibi, bazı bankalar ise dosya masrafsız konut kredisi sunmaktadırlar.

Vakıfbank Sarıpanjur Masrafsız Konut Kredisi

Vakıfbank dosya masrafsız konut kredisi adı altında ”sarıpanjur masrafsız konut kredisi” sunmaktadır. 3-120 ay arasında konut kredisi çekmenize izin veren %1.13 oranında faizli masrafsız konut kredisi için alt ve üst limitler konusunda banka ile birebir görüşme gerçekleştirebilirsiniz. 2018 yılında geçerliliğini yitirmiş bir kredi kampanyasıdır, dosya masraflı olarak sarıpanjur kredisinden yararlanabilirsiniz.

QNB FinansBank Dosya Masrafsız Konut Kredisi

QNB FinansBank %1.24-1.50 aralığında faiz oranı ile birlikte dosya masrafsız konut kredisi sunarken, banka tarafından sunulan masrafsız konut kredisi için 3 ay ila 120 ay vade seçenekleri bulunmaktadır. Geçerliliğini yitirmiş kredidir 2018 yılında sunulmamaktadır.

Ziraat Bankası Masrafsız Konut Kredisi

Ziraat Bankası tarafından yine benzer şekilde bu yıl içerisinde hiçbir şekilde dosya masrafsız konut kredisi sunulmamaktadır.

Dosya Masrafsız Konut Kredisi Gerçeği!

Geldik en önemli ve asıl konuya. Geçmişte yukarıda yazılı olan örneklerde olduğu gibi dosya masrafsız konut kredileri verilmiş ve hala daha aralıklarla bazı bankalar tarafından bu yönde kredi kampanyaları adı altında ”bindirimli kampanyalar” düzenlenmektedir. Maalesef dosya masrafı almadan konut kredisi verecek olduğunu iddia eden bankalar sadece sizleri dolandırmaya adeta kandırmaya çalışmaktadır.

Bunun nedeni ise dosya masraflı konut kredisinde örneğin faiz oranı %1.25 iken dosya masrafsız konut kredisi kampanyasından yararlanmak istediğinizde faiz oranı %1.35 oranına çıkarılmaktadır. Yani aylık olarak hem daha fazla ödeme yapacak olduğunuz gibi geri ödeyecek olduğunuz tutar dosya masrafının çok daha fazla üzerinde olacaktır.

Dosya masrafı en fazla 500 TL olabilecek olduğu gibi dosya masrafsız kredi çektiğinizde ortalama kredi vadesi ve miktarına göre 7000 TL’ye varan fazla faiz ödemesi yapmış olacaksınız. Bunun nedeni ise dosya masrafı vermemek ve kar elde etmek isterken banka tarafından size daha yüksek oranlarda konut kredisi faizi ile kredi verilmesinden dolayıdır.

Bundan dolayı kredi çekerken standart konut kredisi faizlerini ve diğer konut kredisi kampanyalarının faiz oranlarını hesaplayıp daha düzgün karar almanız hem geleceğiniz, hem maddi olarak bütçenizin zarar görmemesi adına büyük önem taşıyacaktır. Zira birçok banka kredi kampanyası adı altında müşterilerine daha yüksek oranlarda faizli konut kredisi vermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ