WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Denizbank kredi ve kredi kartı yapılandırma 2018
Yazar: - 09 Nisan 2018
366
0

Denizbank kredi ve kredi kartı müşterisi kişiler tarafından zaman zaman ekonomik problemler yaşanabilir. Zaman zaman bu tür sorunlar kalıcı olabilir ve bu durum dolayısı ile kredi kartımı nasıl yapılandırabilirim, Denizbank kredi ve kredi kartı yapılandırma 2018, benzeri sorular sık sık sorulmakta. Kredi kartını yapılandırmak isteyen müşteriler ne kadarlık bir borcu olduğuna bağlı olarak kredi kartını yapılandırma hakkına sahip olabilecek oldukları gibi eğer ki borçları az ise banka müşteri temsilcisi tarafından kredi kartı yapılandırma yerine kredi çekmeye ikna edilebilirler.

Bunun arkasında yatan sebep ise Denizbank kredi ve kredi kartı yapılandırma 2018, müşterinin tarihçesinde olumsuz bir durum yaratmamak ve kredi ödemelerinde en ufak bir sıkıntı çıkmayacak şekilde ayarlayarak kredi kartı borcunun tamamen kapatılarak bu sayede ek limit olarak kredi kartının kullanılabilmesini sağlamak gelmektedir.

Bazı bankalarda olduğu gibi Denizbank kredi yapılandırma 2018, kredi yapılandırması yapmak isteyen müşterilere hizmet sunmaktadır.

Denizbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Denizbank 72 ay vade ile kredi yapılandırmak isteyen müşterilerine ise yine benzer şekilde seçenek sunmakta olup 72 aya varan vadeler ile kredi yapılandırma seçeneği sunmaktadır. Banka tarafından sunulan 72 ay vade ile kredi kartı yapılandırma seçenekleri genel olarak 3 ay boyunca borcunu ödeyemeyecek olan veya kredi ödemelerinde zorlanan müşteriler için sunulan ek bir durumdur ve istenmeyen bir durumdur.

Banka tarafından 72 ay vade ile kredi yapılandırma nasıl yapılır, diye soran kişilere ilk başta neden dolayı kredi yapılandırmak istedikleri ve daha kısa vadede kredi borçlarının ödenmesinin kendi gelecekleri adına daha iyi olacak oldukları ifade edilir. Denizbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 800 aranması ve kredi yapılandırması yapılmak istenmesinin belirtilmesi sonucunda 72 ay vade ile kredi yapılandırma şansı sunulmaktadır.

Kredi yapılandırma işlemlerinde müşterinin kredi yapılandırma ile ilgili olarak bankayı aramanızın hemen ardından banka görevlisi sizlere yardımcı olacak ve gerekli olan yapılandırma işlemleri ile ilgili sizi Denizbank şubesine yönlendirecektir. 72 aya varan vade ile birlikte kredi yapılandırma yapmak isteyen müşterilerin daha sonrasında bankadan eğer ki gelir durumları yok ise ve krediyi kapatmazlar ise kredi çekme şansları çok az olacaktır.

Kredi Yapılandırma Nedir?

Kredi yapılandırma bir bankadan çektiğiniz kredinin ödemelerinin düzenli olarak yapılamaz hale gelmesi sonucunda yapılandırma işlemlerine gidilmesidir ki bu yapılandırma işlemleri neredeyse her bankada en fazla 48 aya varan vade seçenekleri ile sunulmaktadır. Bankalar tarafından alınacak olan kredi kartlarında da benzer şekilde borcun yapılandırılması ile ilgili olarak bazı seçenekler sunulabilecek olduğu bilinmelidir.

Kredi yapılandırmasının asıl amacı ise kredi ödemelerinin bundan sonraki süreçte daha düzenli olarak yapılmasını sağlamak ve kredi ödemelerinin gününde yapılarak hem bankanın, hem müşterinin zarar görmesini engelleme adına alınmış önlemlerden en önemlisidir. Bazı bankalar müşterilerine vade içerisinde 2 kez hatta 3 kez yapılandırma şansı sunarken, bazı bankalar ise sadece 1 kez yapılandırma hakkı sunmaktadırlar. Kredi yapılandırma işlemlerine oranla son yıllarda kredi kartı yapılandırmaya da oldukça fazla talep gelmeye başladığı bankaların yıl sonunda yayınladıkları finansal raporlara yansımaktadır.

Bankalar tarafından kredi yapılandırma ile ilgili müşterilere sunulan hizmetler genellikle yeterli olmasına rağmen Fibabanka, Abank, Aktif Bank gibi pek fazla adı sanı duyulmamış olan bankalar tarafından da BDDK tarafından alınan yasal kararlar sonucunda yapılandırma isteklerine yanıt verilmek zorundadır. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından alınan her bir karar bankalar tarafından alt ve üst limitler dahilinde uygulanmak zorunda olduğundan bu tür konularda her daim bankanıza başvurmanız asıl bilgi için gereklidir. Bankalar farklı farklı konularda, farklı farklı hizmetler sunmaktadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ