WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Denizbank bonus kredi kartı limit arttırma
Yazar: - 25 Mart 2018
386
0

Türkiye’nin en bilindik bankalarından birisi olan ve sürekli olarak yeni müşteriler kazanan Denizbank son dönemde kredi kartı vermek konusunda müşterilerine düzenli olarak kampanyalar düzenliyor. Mevcut kredi kartı sahipleri ise Denizbank bonus kredi kartı limit arttırma sorusunu sorarak Denizbank kredi kartı limiti nasıl arttırılır sorusunun cevabını merak ediyor.

Denizbank tarafından ilk etapta her müşteriye düşük oranlarda kredi kartı verilirken, bunun nedeni ise ödeme performansı durumu yönünden dolayı doğmaktadır. Kredi kartı sahiplerinin Denizbank’tan aldıkları kredi kartlarının limiti bir süre sonra otomatik olarak veya bankaya bireysel olarak yapılacak başvuru sonrasında güncellenmektedir.

Bununla ilgili olarak Denizbank bonus kredi kartı limit arttırmak istiyorum diyen her kredi kartı müşterisi öncelikle bu durumun kendilerine bağlı olduğunu bilmelidir. Kredi kartı limiti arttırılması için öncelikli olarak kredi kartı ödemelerinin düzgün ve ödemelerin sorunsuz olarak yapılıyor olması gerekir.

Denizbank Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Eğer bir süreden beridir Denizbank kredi kartı kullanıyorsanız artık kredi kartınızın limitinin artması için gerekli olan zamanın geçtiğini de düşünüyorsanız bu aşamada sizin atmanız gereken bazı adımlar olacaktır.

Kredi kartınızın limitinin arttırılması için eğer geçmiş ödemeleriniz düzenli olarak yapıldıysa ve kredi kartı ödemelerinizde problem görünmüyor ise Denizbank tarafından istene diğer şartları da yerine getiriyor iseniz kredi kartı limitinizin arttırılmaması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Denizbank kredi kartı limiti gerekli şartları ise en başta gelir belgesine sahip olmanız istenmektedir. Banka arttırmak istediğiniz limitin en az asgari ödemesini karşılayıp karşılayamayacak olduğunuzu sorgulayacak olup eğer ki gelir belgeniz yok ise bu durumda kredi kartı limitinin yükseltilmesi söz konusu dahi edilemeyecektir.

Sadece gelir belgesi ile kredi kartı limitinin yükselmesi elbette ki söz konusu olmayacaktır. Denizbank tarafından yılda 2 kez sunulan otomatik limit güncelleme işlemlerinin dışında manual isteğe bağlı kredi kartı limit arttırım işlemlerinde de Findeks kredi notu puanı göz önünde bulundurulmaktadır. Diğer bankalarda olan kredi ve kredi kartı durumunuz Denizbank tarafından bu sistem üzerinden sorgulanır ve eğer uygun görülür ise kredi kartı limitiniz arttırılacaktır.

Denizbank’ta Kredi Kartım Var Limit Nasıl Düşürebilirim?

Eğer Denizbank kredi kartınızın limiti otomatik olarak arttırıldı ve siz bu limiti istemiyor iseniz bununda mutlaka çözümü var. Denizbank kredi kartınızın limitinin fazla olduğunu düşünüyorsanız banka ile iletişime geçerek direkt olarak kredi kartı limitinizin düşürülmesini sağlayabilir ve kredi kartı limitinizin yüksek olduğunu belirtebilirsiniz.

Gerek şubeye giderek, gerek ise çağrı merkezini arayarak bu talebinizi bankaya iletebilecek olduğunuz gibi, bu adım bizim tavsiye etmediğimiz bir adım olacaktır. Zira kredi kartı limitinizin yüksek olması zaman zaman zor zamanlarınızda lazım olabilecek olduğu gibi, bunun mutlaka dikkatle kullanılması gerektiğinin bilincinde olan her müşteri için kredi kartları adeta bir kurtarıcı görevini görecektir.

*Kredi kartı borcunuzun gününe ödenmesi ve gelir durumunuzun uygun olması durumunda Denizbank hiçbir şekilde kredi kartı limitin yükselmemesi gibi bir adım atmayacak olduğu gibi aksine otomatik limit yükseltme seçilmiş ise kredi kartı limitiniz otomatik olarak 1 yıl içerisinde 2 kez arttırılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ