WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Çiftçiye Mazot Gübre Yem Bitkileri Destek Parası
Yazar: - 11 Mart 2017
435
0

Çiftçiler düzenli gelir elde edemediklerinden dolayı nakdi yönden sıkıntı yaşayabilmektedirler. Bu sebepten dolayı çiftçiler için gübre yem bitkileri destek parası büyük önem taşımaktadır. Bu para sayesinde ekim dikim hasat dönemleri aksamadan düzenli bir şekilde devam edebilmektedir.

Çiftçiler İçin Destek Parası

Ülkemizde tarıma olan bağımlılığı azaltmamak ve tarımı desteklemek amacı ile çiftçiler için çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Bunlar içerisinde mazot gübre yem bitkileri destek parası da geçmektedir. Bu paradan yararlanabilmek için öncelikle çiftçi kayıt sistemine dâhil olmak gerekmektedir. Bu sisteme dâhil olan çiftçiler için dekar başına yaklaşık on bir Türk lirası gübre ve mazot yardımı yapılmaktadır. 2016 yılı ile birlikte çiftçilere yapılacak olan yardımlar belirlenmiş ve bu resmi gazetede yayımlanmıştır.

Çiftçiler İçin Mazot Gübre Parası Desteği

Çiftçilerden verimli ürünler elde etmeleri ve ülkeyi tarım bakımından dış ülkelere bağımlılıktan kurtarmaları beklenmektedir. Bunun için tarımsal destekleme çalışmalarına önem verilmektedir. Bu destek çalışmalarının içerisinde gübre, mazot, yem parası gibi yardımlar yer almaktadır. Çiftçiler için ne kadar gübre yardımının yapılacağının belirlenmesi amacı ile öncelikle toprak analizi yapılmaktadır. Bu sayede doğru ekim dikim çalışması yapılmakta ve daha verimli sonuçlar elde edilmektedir. Bu yardımdan yararlanabilmek için tarımsal destek başvurusu yapmak gerekmektedir. Bunun için ilgili alandaki form eksiksiz biçimde doldurularak yetkili birimlere iletilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ