WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Bedelli Askerlik Kredisi
Yazar: - 23 Temmuz 2018
1.930
0

Bedelli askerlik 2018 yılı kredileri için bankaları harekete geçirdi. Bedelli askerlik için kredi veren bankalar, araştırması da gençler tarafından şimdiden başladı. Askerlik yapmayan istemeyen ve en doğal hakkı olarak bedelli askerlik hakkını kullanacak olan erkek bireylere karşı birçok banka kredi kampanyaları düzenleme aşamasında olduğu için henüz ne kadarlık kredi faizleri uygulanacak olduğu ve ne kadarlık ödemeler ile kredi verilecek olduğu konusunda netlik kazanmış bir tablo olmadığından dolayı bankaların bedelli askerlik en uygun faizle kredi veren bankalar, tablosunu paylaşamıyoruz.

Ama kısa süre içerisinde devreye girecek olan yeni kredi kampanyaları sayesinde birçok banka bedelli askerlik kredisi, sunacak ve vatandaşların 1 yıl veya 6 ay boyunca askerlik yapmasına gerek olmadan 15.000 TL bedelini vererek askerlik yapmış sayılacak.

Bir nevi bedelli askerlik devletin kasasına daha fazla para girmesine hali ile mevcut askerlik yapan kişilerin faydalarına oranla daha farklı bir fayda sağlayacak ve savunma sanayii alanında daha farklı ürünlere daha çok yatırım yapılabilecek ve Türkiye’nin savunma harcamasının daha da fazla artmasında çok ama çok etkili olacak.

Bedelli askerlik güncel kredileri, ile ilgili bankaların yaptıkları açıklamalarda kredi kampanyaları üzerinde çalışmaların devam ettiği, henüz daha kredi faiz oranlarının tam karar verilmediğinden basına açıklanmadığı paylaşılırken, kredi faizleri konusunda kısa zamanda bilgilerin basında paylaşılması bekleniyor.

Bedelli Askerlik Kredileri Kaç Ay Olacak?

Bedelli askerlik kredi vade sayısı ile ilgili standart olarak 48 aya varan vade sayısı olacak ve askerliğini bedelli olarak yapmak isteyenler 48 aya varan vade sayısı ile kredi çekebilecekler.

Bedelli Askerlik Kredilerini Geliri Olmayanlar Çekebilir Mi?

Geliri olmayan kişiler bedelli askerlik kredisi çekebilir mi? Bankalar mevcut kredi politikalarına oranla bedelli askerlik kredisinde daha fazla vatandaşlara imkanlar sunacak ancak yine burada bazı politikalar ve yasalar devrede olacak.

Kredi çekmek isteyen bedelli askerlik teklifinden yararlanmak isteyen herkese kredi verilmeyecek. Kişinin FİNDEKS kredi notunun yüksek olması veya gelir sahibi olması bankaların bedelli askerlik kredisi verme değerlendirme kriterleri arasında olacak.

Sonuç olarak bankalar bir bedelli askerlik yapmak isteyen kişiye geri ödemesiz kredi vermiyor ve aylık olarak çekilecek olan kredinin aylık düzenli olarak kişinin gelirine uygun olarak geri ödemesi hususunu göz önüne alarak kredi onayı verecekler.

Çalışmıyorum, Gelirim Yok Bedelli Askerlik Kredisi Çekebilir Miyim?

Çalışmayan ve geliri olmayan kişiler bedelli askerlik kredisi çekebilir mi? Bu konu sizin daha önce bankalar ile yaptığınız çalışma geçmişiniz ve FİNDEKS kredi notunuzun yüksek olup olmadığına göre değişim gösterir. Eğer ki daha önce kredi çektiyseniz ve ödemelerini düzenli olarak yaptı iseniz banka bu durumda size bedelli askerlik kredisi verebilir.

Ama daha önce kredi çekip veya kredi kartı sahibi olup geri ödemelerini düzenli bir şekilde yapmadıysanız bankanın size kredi kartı vermesi mümkün olmayabilir.

1.3 milyon er kişinin yararlanacak olduğu bedelli askerlik kredisinde maximum rakam 1.3 milyon olacak olmasına rağmen bu kadar yüksek talebin gelmemesi ve bazı erkek bireylerin bedelli askerlik kredisi çekmek yerine nakit mevduat hesaplarından ödeme yapacak oldukları tahmin ediliyor.

Bedelli Askerlik Kredisi 12-24-36-48 Ay Vade

12-48 ay vade seçenekleri sunulacak olan bedelli askerlikte 1-12 ay arası vade seçeneği de erkek bireylere sunulacak. Eğer kendi adınıza kredi çekemez iseniz anne, baba veya bir yakınınız adına ihtiyaç kredisi şansınızı kullanabilir ve bu sayede bedelli askerlik kredisinden olmasa bile bedelli askerlikten faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ