WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Başkasının Kredi Notunu Öğrenmek
Yazar: - 22 Mart 2017
432
0

Son dönemlerde hem kendi kredi notunuzu hem de başkasının kredi notunu öğrenmek mümkün hale gelmiştir. Genel olarak kişi eğer kendi kredi notunu öğrenmek istiyorsa kişi kredi notunu öğren sekmesi açacak bu sekme üzerinden giriş yapması gereklidir. Bu sayede kişi kendi kişi notunu öğrenebilir.

Gerçekleştirilmek istenen işlem sonrasında kredi notunu öğrenilir. Öğrenmek isteyen kişinin T.C. kimlik numarası ve o an hangi banka ile çalışılmakta ise o banka seçilerek aktif bir telefon numarasını kullanarak işlem yapılması gerekir. Açılan sekmede boş alanları doldurarak ardından sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama ile telefonunuza kısa bir mesaj gelecek bu nedenle siz de evet mesajı ile sorgulamanızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlem bedeli olarak kişiden belli bir ücret alınmaktadır. Bu tutar 3,5 TL gibi bir rakamı bulmaktadır.

Yukarıdaki işlemde en önemli husus kullandığı bankaya verdiği telefon numarasıdır ki evet mesajı ile bu sorgulamaya yanıt vermesi gerekir. Bu sebepten dolayı banka ile işlemde aktif olarak kullanılan telefon numarası ile sorgulamanın yapılması gerekir. Bu da işlemin sağlıklı yürütülmesinde önemli rol oynar.

Başkasının Kredi Notu

Başkasının kredi notunu öğrenme işlemleri ev sahipleri tarafından yapılmaktadır. Bunun kaynağı ise kira ödemelerine bir aksaklık yaşanmasının önüne geçerek böyle bir duruma mahal vermemektedir. Ayrıca kefil olacak bir durum söz konusu ise aynı sorgulama onun için de geçerlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ