WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Başkasının Kredi Notunu Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?
Yazar: - 25 Ocak 2018
321
0

Türk bankaları dünyanın en iyi sisteme sahip bankaları arasında bulunuyor. Türkiye’de en düzgün işleyen sistemler hangisi? Diye soru sorulduğunda eminiz ki verilecek yanıt ”banka sistemleri” üzerine olacaktır. 7&24 nakit çekme ve yatırma, bankalara 7/24 ulaşım ve havale/eft işlemlerinin sorunsuz şekilde her zaman işlemesi örnek gösterilebilir. Ancak bir yandan da kullanıcıların bankalar ile kendilerinden dolayı yaşadıkları sorunlar dolayısı ile kredi alamadıkları, kredi kartı alamadıkları net bir şekilde bilinir.

Bununla birlikte son zamanlarda başkasının kredi notunu öğrenmek için neler yapılması gerektiğini soran binlerce vatandaş bulunmaktadır. Findeks kredi notu sorgulamanın son dönemde kredi çekmek isteyenler için en önemli etken olması sayesinde başkasına ait kredi notunu sorgulamak isteyen kişiler kendi adlarına kredi çekememe durumunda yakınlarının notunu öğrenip onlardan kendi adlarına kredi çekmelerini rica edebilirler.

Kredi notunu öğrenmek yasal bir işlem olduğu için başkasına ait kredi notu sadece karşı tarafın bilgisi ve izni dahilinde mümkün olmaktadır. Karşı tarafın onayı ve izni olmadan Findeks kredi notu hiçbir koşul ve şartta öğrenemezsiniz.

Karşı Tarafın Telefona SMS Gönderilecek

Findeks girişi yapmanızın hemen ardından karşı tarafın onayı olması durumunda ”başka kişinin kredi notunu sorgulama” menüsüne tıklamanız gerekiyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşı tarafın T.C Kimlik NO’sunu girmeniz gerekli. Bu adımı geçtikten sonra karşı tarafın bankalarda kayıtlı olan telefon numarasına bir onay SMS’i gönderilecek. Bu SMS’i sisteme girmenizin ardından 8 TL civarında Findeks kredi notu sorgulama ücretinin ödenmesi ile birlikte öğrenmek istediğiniz kredi notu bilgisine ulaşabileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ