WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Banka Nasıl Haciz Yapmaktadır
Yazar: - 20 Mart 2017
464
0

Günümüzdeki çok sayıda ihtiyacımızı kredi yolunu kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Nakit ihtiyaçlarımız için başvuruda bulunduğumuz bankalar ile çeşitli nedenlerden belli sorunlar yaşayabilmekteyiz. Bilhassa çekilmiş olup ancak zamanında ödenmeyen borçlar hiç beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Bunların dışında gelen haciz sorunu ödeme gerçekleşmezse mutlak surette bankanın haciz görevlileri tarafından yapılmaktadır. Hemen akla şöyle bir soru gelecektir: banka nasıl haciz yapmaktadır ve bu işlemi ne şekilde gerçekleştirmektedir.

Hem kişilere hem de şirketlere genel olarak haciz uygulaması yapılmaktadır. Ancak bu işlem borç ödenmediğinde hemen gerçekleşmez. İlk olarak banka gecikmelerden kaynaklı olarak bir cezai işlem uygular. Bu da borcun faizli olarak ödenmesine neden olur. Bu faiz bankadan banka ve çekilen kredi tutarı ile değişiklik göstermektedir.

Banka bir süre bu faiz uygulamasına devam eder ve kişinin kullanım alanına bazı kısıtlamalar koyarak etki alanını daraltmaktadır. Eğer bu faizli borç da ödenmezse banka borçlu kişiye tebliğ göndererek 7 gün içerisinde borcunu ödemesi gerekli olduğunu belirtmektedir. Borçlu kişi eğer bu borcuda ödemezse o zaman haciz uygulamasına başlanmaktadır.

Borç kişiye gönderilen tebliğden sonra banka haciz işlemini gerçekleştirmek için haciz memurlarını borçlunun evinden ya da iş yerinden alacağını maddi olarak tahsil etme yoluna başvurmaktadır. Memurlar yasalar ile belli olan malzeme ve mallara el koyarak haciz işlemlerini karşılayarak borcun kapanmasını gerçekleştirirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ