WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Banka Kredisiyle Araba Nasıl Alınır, Ne Kadarına Kredi Çıkar?
Yazar: - 17 Ocak 2018
316
0

Otomotivlerin son zamanlarda fiyatlarında artış olması nedeni ile kişilerin alım gücü de azalmıştır. Bunun için kişiler bankalardan araba kredisi alarak otomotiv sahibi olmaya başlamışlardır. Banka kredisi araba nasıl alınır, ne kadarına kredi çıkar? Sorusuna yanıt olarak araba kredisi almak isteyen kişiler önüne bankalar iki seçenek sunmaktadırlar. İkinci el ve sıfır araç alım kredisi ile sizleri araç sahibi etmektedirler. 0 km araç sahibi olmak isteyen kişiler için bankalar %90 oranında bir finansal sağlamaktadırlar. İkinci el araçlar için ise bu durum değişmektedir. Bankalar 7 ile 10 yaş arasında olan araçlar için kredi sağlamaktadırlar. Bu kredi finansmanı da %75 oranında olmaktadır.

Taşıt Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Olan Temel Şartlar Nelerdir?

Kişilerin taşıt kredisi alabilmeleri için ilk olarak 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Daha sonra belgelenebilir geliriniz ve SGK kaydınız mutlaka olmalıdır. Kişilerin bu sigorta girişinin 3 ay öncesinden yapılmış olması gerekmektedir ve halen de devam etmelidir. Banka kredisiyle araba nasıl alınır, ne kadarına kredi çıkar? Denildiğinde kişilerin en çok dikkat etmesi gereken şey kredi notlarının kredi çekebilmek için yeterli olması gerekmektedir.

taşıt kredisi

Taşıt Kredisi Yüzde Kaç Oranında Verilir?

Araç kredisi almak isteyen kişilerin alacağı aracın sıfır kilometre olması durumunda araç 50.000 TL’lik bir değere sahip ise bu fiyatın %90 ve %70 oranında bankalar sizlere kredi imkânı sağlamaktadır. Alacağınız araç ikinci el ise bu kredi düşmektedir. Genel olarak bankalar ikinci el taşıt kredisinde %70 ve %50 oranında bir kredi imkânı sağlamaktadırlar.

Kasko Mecburiyeti Var Mıdır?

Taşıt kredisi veren bankalar genellikle kasko yapılmasını da kişilere mecbur tutmaktadırlar. Hatta bankalar bunun için özel olarak sigorta şirketleri ile de anlaşmaktadırlar. Bu kaskonun yapılmasının sebebi ise kişilerin borç ödememe durumunda oluşabilecek ipotek durumundan kaynaklanmaktadır. Banka kredisi ile araba nasıl alınır, ne kadarına kredi çıkar? Denildiğinde kişiler taşıt kredisini aldıktan sonra da düzenli olarak borç ödemeye dikkat etmelilerdir. Bankalar arabanıza ipotek koyacağı için borç ödememe durumunda araba satışa çıkarılacaktır ve ipotek kalkacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ