WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Banka kredisi alabilmek için kredi notu ağırlıkları
Yazar: - 08 Şubat 2018
270
0

Banka kredisi almak isteyenler için bir takım öneriler sonucunda kredi almalarını sağlamak daha kolay olacaktır. Kredi almak isteyen herhangi bir vatandaş bankaya başvurduğunda karşısına geçmiş dönemler elbette çıkacaktır. Banka kredisi alabilmek için kredi notu ağırlıkları ile ilgili olarak yapılması gereken işlem bulunmadığı gibi kredi notunuz sizin direkt finansal durumunuz ile yakından alakalıdır. Kredi notunuzun yükselmesi ve düşmesi durumu yine sizinle alakalı olduğu gibi kredi notunun yükselmesi tarafınıza olumlu yansıyacak bir durumdur.

Kredi notunun yükselmesini sağlamak için ödemelerin sürekli olarak düzenli yapılması gerektiği gibi ödeme yapılmaması durumunda yine FİNDEKS tarafından kredi notunuz otomatik olarak düşürülecek ve finansal işlemleriniz zor duruma düşecektir. Kredi çekmek istediğinizde eğer kredi notunuz 1200 puan altındaysa maalesef banka geliriniz olsa dahi size kredi vermeyi reddedebilir, kredi kartı almak istediğinizde kredi kartı onayı çıkmayabilir.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

0-1900 arasında değişen FİNDEKS kredi notu ile ilgili olarak puanınız ne kadar olursa olsun bu sizin finans hayatınızda karşınıza çıkacaktır. Puanınız 1200 ve üzeri ise daha rahat kredi çekme şansınız olduğu gibi 1900 puana sahip olan kişilerin hiçbir kredi notu sorunu yaşamadan bankalardan rahatlıkla kredi ve kredi kartı alabildikleri bilinir. Bunun nedeni ise bu kişilerin mevcut ödemeleri o kadar düzenli ve sorunsuzdur ki, banka hesaplarını aktif ve çok düzgün kullandıkları bellidir. Bankalar ise böyle bir müşteriyi elbette asla kaçırmak istemezler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ