WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Banka kara listesindeki kişi kredi alabilir mi?
Yazar: - 07 Şubat 2018
310
0

Kara listeye giren kişiler zaman zaman habersiz, zaman zaman kredi çekip çekemeyecek olduklarını düşünürler. Kara listeye giren kişiler kara listeden nasıl çıkacak olduklarını düşündükleri gibi kara listenin ne olduğunu da genellikle tam anlamı ile bilemez ve bundan dolayı kendilerine avukat danışma ücreti ödeyerek avukata danışırlar. Ancak kara liste için avukatlara danışmak hem boş yere paranızın gitmesine neden olacak olduğu gibi hemde bununla beraber fazla bir açıklayıcı cevap almanız mümkün olmayacaktır.

Kara listede olan kişiler nasıl kredi çekebilir? Sorusunu soran vatandaşlar, kara listeye neden dolayı girdiklerinin önemi olduğunu başta unutmamalı. Eğer ufak bir borç dolayısı ile kara listeye girdiyseniz bu durumda bazı bankalardan kredi çekebilecek olduğunuz gibi kara liste konusunda sizin bilginiz dışında gelişen işlemlerin kaldırılması durumunda da kredi çekmeniz veya ilgili senetle satış yapan mağazadan alışveriş yapmanız söz konusu olabilir.

Kara Listedeyim Nasıl Kredi Çekerim?

Kara listede olan kişilerin aynı bankadan kredi çekmesi nerede ise tamamen imkansıza yakın iken farklı bankalardan veya aynı mevcut bankadan tüm borçların kapatılarak geri ödeme güvencesi verilerek kredi çekilebilir.

Kara listede olan kişinin kredi çekmesine daha kolay onay verecek olan durum ise kişinin ipotek izni vermesi ile bir ev tapusunu veya arabasını teminat göstermesi ile mümkün olmaktadır. Bazı bankalar ipotek yapılmasına rağmen hiçbir koşulda kara listede olan kişilere kredi vermediği gibi, devlet bankalarının bu konuda daha katı ve zorlu koşullar adı altında çalışmalar yaptıklarını söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ