WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Banka Borcu Ödeyenin Sicili Ne Zaman Düzelmektedir?
Yazar: - 21 Mart 2017
454
0

Banka Kredi Borcu

Kredi kayıt bürosu tarafından pek çok insanın borçları sistemleri bir şekilde tutulmaktadır. Kredi notunuz yapacağınızı ya da yapmış olduğunuz kredi başvuruların değerlendirilmesinde kaynaklık etmektedir. Kredi notları Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası verilerinde tutulup tüm bankalar burada tutulan verilerden anında yararlanmaktadır. Yani kredi notunuzun yüksek ya da düşük olduğunu tüm bankalar bilmektedir.

Eğer kredi çekmiş ve geri öderken ödemede zorluk yaşamış iseniz bu durum kredi notunun düşmesine neden olacaktır. Hatta kredi notunuz yüksek olsa bile bu durum kesinlikle kaçınılmazdır.

Sicildeki Ödenen Borcun Silinmesi

Aksaklıktan dolayı sicilinize işlemiş olan borcun fiilen ödenmesi gerekir. İlk olarak ödeme işleminizi gerçekleştirmeniz gereklidir. Ardından da siciliniz için af çıkması beklenilmelidir. Sicilinize geçen bu borcu kapattıktan sonra bankalar sizin isteğiniz olmadan bazen bu durumu düzeltmemektedir. Bu nedenle borcunuzu tamamen kapattıktan sonra işlemlerinizi ve kredinizi çektiğiniz bankanın müşteri temsilcileri ile görüşmek olacaktır. kimliğiniz ile bankanın müşteri temsilcilerine başvurarak sicilinizdeki olumsuz durumu kolayca düzeltebilirsiniz.

Eğer yasal takibe düşmüş ve avukatlık olmuş bir borç söz konusu ise borcunuzu tamamen kapattıktan borcunuzun bittiğe dair bir belge almadıysanız yine bankanın müşteri temsilcileri ile bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu şekilde banka ile irtibata geçmez ve borcunuzun ödendikten sonra ödendiği gösteren bir mektup almazsanız mutlaka bankanız ile görüşün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ