WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Avukatlık Olanlar Kredi Alabilir Mi?
Yazar: - 27 Ocak 2018
331
0

Avukatlık olanların kredi alıp alamayacağı ile ilgili sık sık sorular sorulmaktadır. Türkiye’de her ay binlerce kişi gibi gerek ödenmeyen 1 liralık borçlardan, gerek ise 1 milyon liralık borçlardan dolayı avukatlık olan kişiler bulunuyor. Avukatlık olanların en fazla sık sık sordukları soru ise genel olarak avukatlık olanlar kredi çekebilir mi, yönünde sorular oluyor.

Bu konuya avukatlar kişinin neden dolayı avukatlık olduğu, ne kadar süredir ve ne kadarlık borçtan dolayı avukatlık olduğu önemlidir. Avukatlık olan herhangi bir banka müşterisi kendi istediği bankalardan (icralık olduğu banka dışında) kredi başvurusunda bulunabilir ve banka tarafından eğer gerekli incelemelerden geçer ise kendisine istediği miktarda kredi verilebilir.

Ancak avukatlık olma nedeniniz kredi borçlarınızı ödemediğiniz dolayısı ile olduysa diğer bankalar sizden bazı deliller göstermenizi ve kendisine güvence vermenizi isteyerek ancak bu sayede sizin için kredi limiti açabilir.

Avukatlık Oldum Kredi Çekmek İstiyorum

Avukatlık olduysanız kredi çekmek için kredi puanınız ve diğer kredi/kredi kartı ödemeleriniz büyük önem taşıyan unsurlardan birisi olarak değerlendiriliyor. Eğer diğer bankalarda ödemeleriniz düzenli ve herhangi bir problem olmamış ise avukatlık olsanız dahi kredi çekme şansınız bulunuyor.

Kayıtlı Mal Varlığınız Var İse Daha Kolay Kredi Çekebilirsiniz

Kayıtlı bir mal varlığınız bulunuyor ise ve üzerinde herhangi bir şekilde şerh olmaması durumunda bankaya bu mal varlığınızı belirterek teminat gösterebilirsiniz. Bu durumlarda avukatlık olsanız dahi kredi verilebilme şansı çok yüksek olduğu gibi, avukatlık olanların en fazla yaşadıkları sorunlar arasında şerh problemleri bulunmakta.

Yani kendinize ait diğer bankaya teminat gösterdiğiniz ve icradan satışa sunulacak olan bir mal varlığını diğer bankaya göstererek herhangi bir şekilde kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ