WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar 2018
Yazar: - 26 Mayıs 2018
550
0

Günümüz Türkiye şartlarında avukatlık ve icralık olan vatandaşlar fazlası ile çok. Kredi ödemelerini yapmayan, kredi kartı ödemelerini yapmayan veya belirli yasal ücretleri ödemeyen vatandaşlar direkt olarak avukatlık veya icralık oluyorlar. Bu vatandaşlar bir süre sonrasında ise Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar 2018 sorusu ile bankaların karşısına çıkmak üzere hazırlanıyorlar ve nasıl kredi çekebileceklerini soruyorlar.

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar 2018, avukatlık veya icralık olsanız dahi TBMM’den geçen sicil affı ve benzeri yasal düzenlemeler sonucunda kredi çekebilirsiniz. Kredi çekmek konusunda sorunlar yaşıyorsanız ve sicil affı konusunda pek fazla yararlanamıyorsanız bu durumda bankalar tarafından sizlere sunulan bir takım kredi kampanyaları olmaktadır, bu kredilerden yararlanarak kredi çekebilmeniz mümkün hale gelmektedir.

Bankalar tarafından kara listede olan tüketicilere sunulan bu krediler sayesinde vatandaşlar özgürce kredi çekebiliyor ve kredi çekerken bu konuda hiçbir sorun yaşamıyorlar. Ama bununda belirli bir takım şartları var. Eğer ki sizler kara listeye düştüyseniz ve hemen ertesi ay kredi çekmeye çalışıyorsanız bu durumda hiçbir banka size güvenmeyecek, ancak ve ancak tapulu bir ev veya arabanızı ipotek göstermeniz durumunda kredi verecektir.

High rise buildings in the United Arab Emirates

Bu durum genelde banka tarafından üzerinizde bulunan varlıklara ŞER koyulacak olduğundan dolayı pek mümkün olmayabilir. Bu durumda ise borç yapılandırma kredisi veren bankalar listesinde bulunan;

  • AKBANK
  • HSBC
  • VAKIFBANK
  • ZİRAAT BANKASI
  • İŞ BANKASI
  • KUVEYT TÜRK BANKASI
  • YAPIKREDİ BANKASI
  • TÜRK EKONOMİ BANKASI
  • GARANTİ BANKASI
  • ŞEKERBANK

Bankalarından birisini tercih ederek borç kapatma kredisinden yararlanabilir ve bu sayede avukatlık ve  hacizlik olan borçlarınızı kapatabilirsiniz. Bu bankalar sizin gelir durumunuz ve diğer bazı detayları değerlendirdikten sonra kredi verip vermeyecek olduklarına karar vereceklerdir. Yüksek miktarda borcunuz var ise borç kapatma kredisinin onaylanması için yüksek miktarda varlık sahibi olmanız ve ödemelerinizi yapabilecek olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Eğer ki borç kapatma kredisi size çıkmıyor ise bu durumda mevcut bankanız ile görüşerek borcunuzu yapılandırma şansı sunup sunamayacak olduklarını, bu borcu ödemek istediğinizi ancak ödeyemediğinizi belirtir iseniz banka tarafından size bu konuda bir nebze olsun yardımcı olunabilir. Bazı bankalar katı yönetime sahip olurken bazı bankaların müşteri temsilcileri yardımcı olmak adına ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya gönüllü olacaktır.

Bankalar elbette kendilerine borcunu ödemeyen bir kimseye iyi davranmazlar ve davranmaz zorunda değillerdir. Sonuç olarak her ne olursa olsun kredi çekerken veya kredi kartı alırken attığınız imzada ne olursa olsun bu borcu ödeyecek olduğunuzu taahhüt edersiniz ve borcunuzu ödeyecek olduğunuza dair söz vererek bankanın kendisine ait olan parasını alırsınız. Bu durum sonucunda ödemelerinizi yapmanız beklenir. Ödemelerin geç yapılması durumunda yine yapılandırma ile ilgili olarak direkt bankaya başvuru yapabilir ve kredi borcunuzu daha fazla zorlanmadan ödeyebilir hale gelebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ