WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Askere Kredi Kartı Veren Bankalar
Yazar: - 23 Temmuz 2018
778
0

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde askerlere açılan hesaplar üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak askerlerin daha kolay kredi kartı sahibi olmalarında etkili olabilmektedir. Kredi kartı alabilmek için askerlerin bir bankaya kendilerinin direkt başvuru yapmaları gerektiğinden dolayı eğer ki er kişi kendi bankaya kredi kartı başvurusunda bulunmaz ise bu durumda banka asker kişiye kendi isteği ile kredi kartı göndermeyecektir.

Kredi kartı sahibi olmak isteyen er kişi kendi adına açılan TSK’nın belirlediği bankadaki hesabı olan bankalardan bir tanesine kredi kartı başvurusu yapar ise daha kolay kredi kartı alabilir ve o bankanın müşterisi olduğu için kredi kartı almada daha kolay bir süreç işlemiş olabilir.

Asker olan kişinin artık 18 yaşını tamamen doldurmuş yetişkin bir birey olmuş kişi olmasından dolayı kredi kartı sahibi olmaya hakkı vardır ve genellikle askere gitmeden önce bir işte çalışan ve gelir belgesi olan kişi ise zaten çoktan kredi kartı sahibi olmuş olabilir.

Hangi Bankalar Askere Kredi Kartı Verir?

Bugün asker olmak Türkiye’de belirli bir görevi yerine getirmek olduğu için bu süre boyunca askerin bir geliri olması pek mümkün değildir. Asker kişi eğer bir gelir sahibi ise ve dış dışında kira benzeri veya mevduat faizi geliri var ise her istediği banka kendisine eğer FİNDEKS kredi notu da yüksek ise kredi kartı verebilir.

Ama eğer ki asker kişi bir geliri yok ise ve daha sonrasında kredi kartı ödemesini yapmak zorunda olduğu için kredi kartı vermek konusunda bankalar daha fazla katı davranırlar ve birçok askere kredi kartı onayı vermezler.

Askerlerin normal hayatta olan çalışan yaşıtlarına oranla gelir sahibi olmamaları bankaların askere kredi kartı vermemesinde asıl etkili sebep olmaktadır. Kredi kartının geri ödemeleri olacağından ve asker kişinin bu geri ödemeleri yapmak konusunda bir gelir sahibi olması ve bu geliri bankaya ibraz etmesi gerekeceğinden dolayı kredi kartı alma şansı konusunda gelir sahibi olmayan askerlerin pek fazla şansı olduğunu söylemek fazlası ile iyimser bir tahmin olacaktır.

Geliri olan ve askerde olan er kişiler ise her istedikleri bankadan kredi kartı başvurusu yapabilirler.

Kredi Kartı Başvurusu Yaptım Askerim Belge Göndermem Gerekir Mi?

Kredi kartı başvurusu öncesi veya sonrasında bankaya bir gelir belgeniz olmadığından dolayı gelir belgesi göndermeniz veya askerde olduğunuza dair bir belge göndermeniz gerekmez. Bankalar zaten üzerinize kayıtlı tüm varlıkları görme hakkına sahip olduğundan ve size ait mal varlıklarını rahatlıkla görebilecek olduklarından dolayı sizin bankaya başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Eğer dışarıdan bir geliriniz var ise ve bankaya bunu ibraz ettiyseniz bu durumda çok ama çok nadiren banka sizden bu gelir ile ilgili bir belge göndermenizi talep edebilir.

Kredi kartı onaylanması durumunda asker kişiye ortalama olarak 15 gün içerisinde kredi kartı teslim edilecektir ve kredi kartı teslimatları sadece ama sadece asker kişiye yapılacaktır. Kredi kartını teslim aldıktan sonra er kişi kredi kartını hemen kullanmaya başlayabilir.

Askerim Kredi Kartı Başvurum Onaylanır Mı?

Bir askerin kredi kartı başvurusunun onaylanıp onaylanmayacak olduğu ile gelir belgesi olmayan ama asker olmayan kişinin kredi kartının onaylanıp onaylanmayacak olduğu arasında en ufak bir fark olmayacaktır. Bankalar gelir belgesi unsuru ve FİNDEKS kredi notu unsuru dışında kişinin ne olduğu veya ne olmadığı ile ilgilenmemektedir. Bu yüzden kredi kartınızın onaylanıp onaylanmama şansı bankaya bağlı olarak değişebilecek bir karardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ