WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Asgari ücretle çalışan kişi taşıt kredisi alabilir mi
Yazar: - 17 Şubat 2018
316
0

Herkesin hayalinde bir araba ve bir ev almak, ayrıca kendisine bir dükkan açmak yatar. Bu kimi zaman gerçek olabilirken, kimi zaman ise oldukça fazla çaba harcanmasına rağmen gerçek olmayarak bir takım zorlukları vatandaşların karşısına çıkarır. Genellikle ev alamayan asgari ücretli bir çalışan kendisine ”Asgari ücretle çalışan kişi taşıt kredisi alabilir mi” sorusunu sorarak en azından taşıt alıp alamayacak olduğunu merak eder.

Taşıt kredisi genellikle bir takım aşamalardan sonra vatandaşlara verilen kredi olduğu gibi bu krediyi almak için elbette bir takım şartların olduğunu unutmamak gerekir. Bunların en başında kayıtlı olarak bir gelir sahibi olmanız gelirken, taşıt kredisini gelir belgeniz olmasına rağmen alamama riski bulunmaktadır.

Bankalar müşterilerinden taşıt kredisi konusunda çok fazla zorluk yaşamamaları için arka planda tüm detayları kendileri yaptıkları gibi, birçok asgari ücretli çalışanın aklında bulunan soru ise ”Asgari ücretle çalışan kişi taşıt kredisi alabilir mi” olmaktadır.

1603 TL Aylıkla Taşıt Kredisi Çıkar Mı?

Asgari ücretle çalışan kişi bankadan taşıt kredisi almak istediğinde elbette ki istediği taşıt kredisi çok yüksek değil ise çıkacaktır. Üst limit olarak asgari ücretli bir çalışan için taşıt kredisi olarak birçok banka 45.000 TL gibi bir üst limite kadar kredi verirken, aylığınızın tamamına yakınına kadar aylık ödemeye denk gelen miktarda asgari ücretli olun veya olmayın taşıt kredisi çekebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ