WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Akbank axess kredi kartı iptali 2018
Yazar: - 10 Mart 2018
367
0

Akbank tarafından sunulan ve Türkiye’de en fazla tercih edilen kredi kartlarının başında gelen Axess kredi kartı iptal etme işlemleri ile ilgili olarak sık sık sorular sorulmakta. Bu konuda sorulan sorular genellikle kredi kartı borcunu ödeyemeyen veya kredi kartından dolayı daha önce birçok kez sorun yaşamış olan müşteriler tarafından sorulurken, kredi kartı iptalleri konusunda bankaların çok farklı politikaları ve çok farklı uygulamaları bulunuyor.

Kimi bankalar kredi kartı iptal işlemleri için çok fazla isteksiz davranırken, bazı bankalar ise kredi kartı iptal talebinin alınması ile birlikte müşterilerine iptal etmemesi için teklifler sunabiliyor. Akbank müşterilerinin ise sorusu ”Akbank axess kredi kartı iptali 2018” olurken, bu sorunun yanıtını sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve Akbank kredi kartları nasıl iptal edilir? Sorusuna yanıt bulduk.

Kredi kartınızı almanızın üzerinden kısa süre geçtiyse ve sürekli olarak bankaya olan borçlarınızı geciktiriyor iseniz kredi kartınız zaten direkt olarak banka tarafından belirli bir sürenin geçmesi ile iptal edilecek olurken, uzun süreden beridir kredi kartı sahibi iseniz ve kredi kartınızı düzenli kullanıyorsanız Akbank Axess kredi kartınızı iptal etmek banka için istenmeyen bir durum olacaktır.

Akbank Axess, Axess Gold, Axess Platinium Kredi Kartı İptal Etme 2018

Akbank axess kredi kartı iptali 2018, işlemleri için yapmanız gereken öncelikle bankanın kredi kartına borcunuz var ise bunları bitirmek olmalıdır. Akbank Axess kredi kartınızı kapattırmadan önce eğer ki gelecek dönem taksitleriniz var ise bu konuda banka ile yapacak olduğunuz görüşmeler sonrasında kart iptalinin yapıldığından sonraki gelecek olan ilk ekstrede tüm taksitli borçlar alınabilir veya banka tarafından taksitli borçlarınızın bitmesinin ardından iptal talebi oluşturmanıza aracılık edilebilir.

Bu konuda Axess kredi kartınızı iptal ettirme işlemleri kararınız kesin ise öncelikli yapmanız gereken 444 25 25 isteğe bağlı 0850 222 25 25 numaralarından birisini kullanarak bankayı aramanız yeterli olacaktır.

Bu numaralardan birisini direkt olarak aramanız durumunda sesli yanıt sistemine aktarılacaksınız ve sesli yanıt sistemi otomatik size hangi işlemi yapmak istediğinizi soracaktır. Bu konuda sesli yanıt sisteminin size yanıt verme isteğinde bulunduğu an ”kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum” demenizin ardından sesli yanıt sistemi otomatik olarak sizden T.C. kimlik numaranız ile bankada kayıtlı olan kredi kartınızın şifresinin tuşlanmasını isteyecektir. Bu tuşlamaları doğru olarak yaptıktan sonra sizi otomatik olarak canlı müşteri temsilcisine bağlayacak olan sesli yanıt sisteminin ardından banka yetkilisine ”kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum” demeniz yeterli gelecektir. Banka yetkilileri tarafından size özel olmayacak şekilde ”neden dolayı kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsunuz?” sorusu büyük ihtimalle sorulacak olurken, Axess kartınızı 6 ay veya 12 ay kullanmaya devam etme sözünüze karşılık olarak 60 TL veya daha düşük-yüksek tutarlarda chip-para hediyesi tanımlanabilir.

Akbank Axess Kredi Kartı Şubeden İptal Etme

Akbank kredi kartı şubeden iptal nasıl yapılır? Sorusunu da sizler için yanıtlayacağız. Eğer ki telefon bankacılığı aracılığı ile işlem yapmak istemiyorsanız veya yapamıyorsanız Akbank tarafından sizlere sunulan ikinci bir yol daha var. Kredi kartınızı aldığınız bir Akbank şubesine giderek sıranız geldiğinde temsilcinize ”kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum” demeniz durumunda temsilci kredi kartınızın iptal işlemleri yapılacaktır. Akbank Genel Müdürlük merkezleri tarafından da isteğe bağlı olarak kredi kartınızın iptal işlemleri yapılabilecek olduğu gibi, yapılacak olan iptal işlemlerinde bizzat kendinizin bulunması zorunludur. Sizden alınacak olan ıslak imzalı onay metnine imza atmaz iseniz bu durumda kredi kartınız iptal edilmeyecektir. Telefon üzerinden bir takım güvenlik sorularının ardından kredi kartınızın iptal edilmesi işlemlerinde ise ıslak imza zorunlu olmamakla birlikte sözlü onayınız banka tarafından kabul edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ