WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
Acil para lazım kredi çekemiyorum ne yapmalıyım?
Yazar: - 15 Mayıs 2018
487
0

Kredi çekmek isteyen herkes öncelikli olarak ne kadar limitte kredi çekecek olduğuna karar verir ve ödeyebilecek oranda kredi çeker. Zira bankalar olası bir ödememe durumunda haciz yoluna en ağır şekilde başvuran kurumlardır ve bu kurumların haciz etme hakları en üst düzeydedir. Zira ev eşyasından, mal varlığına kadar haciz uygulama yoluna gidebilen bankalar bugün birçok insanın tüm mal varlığının elinden gitmesine sebep olmuştur.

Asıl konumuza gelecek olursak ”Acil para lazım kredi çekemiyorum ne yapmalıyım?” sorusunu soran bir kimse ne kadar kredi çekecek olduğu sorusuna her daim ”en fazla ne kadar çıkarsa” yanıtını verir ve bu yanıt genellikle sonun başlangıcını başlatan bir adım olmaktadır.

Tüm bunların yanında kredi çekmeden önce doğru ve düzgün karar vermek gelecek ödemelerinizin ve hayatınızın düzenli olmasın adına büyük önem taşımaktadır. Kredi çekmek istiyorum en fazla ne kadar kredi çekebilirim? Sorusunu soruyor iseniz burada devreye giren ise bankaların size verecek oldukları kredi limitinin ne kadar olduğudur.

Kredi Çekemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Kredi çekemiyorsanız yapmanız gereken öncelikle neden dolayı kredi çekemediğinizi öğrenmeniz gerektiğidir; Başlıca kredi çekememe nedenleri

  • Sigortalı bir işte çalışmıyor olmanız
  • Mevduat hesabınızda paranız olmaması
  • Daha önce kredi ve kredi kartı kullanıp ödemeleri geciktirmiş olmanız veya hiç ödeme yapmamış olmanız
  • Findeks Kredi Notu puanınızın düşük olması
  • Bankalar ile daha önce hiç çalışmamış olmanız 
  • Bankaya sunabilecek ipotek malınız olmaması (ev ve araba vb)

Bu sebepler dolayısı ile kredi çekemiyor iseniz yapmanız gereken bu sebepler arasından hangisi dolayısı ile kredi çekemediğinizi öğrenmektir. Eğer Findeks Kredi Notu puanınız dolayısı ile kredi çekemiyorsanız burada yapılacak durum birkaç ay bekleyerek kredi kartı ve kredi ödemelerinizi düzenli yapmak ve bu sayede kredi notunuzu yükseltmek olacaktır.

Eğer ki krediniz ve kredi kartı limitiniz gelirinize oranla en yüksek seviyede ise bu durumda yapacak hiçbir durum yoktur. Diğer sayılan sebeplerden herhangi birisinden dolayı kredi çekemiyorsanız en azından acil olarak yapabilecek veya uygulayabilecek herhangi bir durum maalesef olmayacaktır.

Nasıl Acil Kredi Çekerim?

Acil kredi çekmek istiyorum, ne yapabilirim? Sorusunu soruyor iseniz burada yine devreye girecek olan durum kredi çekme şansınızı şubeye giderek düşük miktarlarda denemeniz yönünde olacaktır. Zira kredi kartı kullanıyorsanız ve ödemelerini düzenli yapıyor, geliriniz yeterli ise acil olarak kredi talebinize bankalar kısa süre içerisinde yanıt verebilir. Kredi şansınızı hiçbir şekilde olumlu şekilde kullanamadıysanız bu durumda yapabilecek hiçbir durum maalesef ki olmayacaktır. Zira bankalar kredi ve kredi kartı verme haklarını saklı tutarlar.

Son bir öneri olarak eğer kredi çekemiyorsanız Türk Telekom ve benzeri GSM operatörlerinden cep telefonu alıp satarak acil nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz. Alınabilecek en yüksek fiyatlı ve satışı en pahalı model ise iPhone X ve iPhone 8 Plus modeli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ