WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
50 bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Yazar: - 20 Ocak 2018
252
0

İhtiyaç kredileri bankaların vatandaşlara ihtiyaçları oldukları zaman ihtiyaçlarını gidermeleri için belirli kısa vadeler ile düşük tutarlı olarak verdiği borç paralara denilmektedir. Her banka ihtiyaç kredisi vermekte fakat her bankanın farklı faiz ve vade oranları bulunmaktadır.

İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Önemli Midir?

Bankaların müşterilerine kredi vermek için bazı koşulları bulunmaktadır. Bu koşullardan biri de kişilerin kredi notlarının diğer bankalar ve kredi alınmak istenen bankanın istediği düzeyde olmasıdır. Eğer banka sicil geçmişiniz temiz değilse kredi çekmeniz oldukça zor bir süreçten geçecektir. Çoğu zaman da bu süreç olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Bankaların Bireysel İhtiyaç Kredi Vermek İçin İstediği Şartlar

Bankalar bireylere bireysel ihtiyaç kredisi vermek için belirli şartlar istemektedir. Bunlardan en önemli ise kişilerin 18 yaş üzeri ve düzenli bir gelire sahip olması ya da üzerine kayıtlı bir mal varlığının bulunması gerekmektedir. Kişiler bankalara kefil göstermek zorundadırlar.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Bankalar Hangileridir?

Günümüzde kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankaların sayısı oldukça büyük bir artış göstermektedir. Bu bankalardan biraz bahsedecek olursak;

  • Denizbank
  • Finansbank
  • Vakıfbank
  • Garanti Bankası
  • Odeabank

bireysel kredi

Bankalar kredi verme konusunda genel olarak aynı şartları istemektedirler. Bu şartlar bankalardan bankalara göre değişmektedir. Bu şartlar altında kişilerde kredi vermek ya da vermemek konusunda karar vermektedirler. Bazen de krediler kefilsiz olarak da verilmektedir. Bankalar kredi vermek için bireylerden kefil kişi talep etmemektedirler.

Bankaların Bireysel Kredi Vadesi

Bankalar bireysel ihtiyaç krediler için kısa zamanlı vadeler vermektedirler. Bu vadeler 3 ile 48 ay arasında değişmektedir ve faiz oranları vade uzaması ve kısalmasına göre değişmektedir. Sizler de kredi çekmek istediğiniz bankaların müşteri hizmetleri ya da internet sitelerinden yeterli ve detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kullanılan Kredilerin Zamanında Ödenmesi

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kredi taksitlerinin zamanlı ve belirlenen kredi taksit miktarlarına göre yatırılmalıdır. Bankaların borç tahsilatı için izlemekte oldukları çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu tarz sıkıntılar ile karşılaşmamak adına ödeme ve taksit konularında dikkatli olmak durumundasınız. Bireysel ihtiyaç kredilerine her zaman ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu konuda bankalar çeşitli çalışmalar ve kampanyalar bulundurmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ