WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
2000 TL maaşa ne kadar kredi çekerim?
Yazar: - 30 Nisan 2018
386
0

Son yılların en fazla sorulan sorularından birisi haline gelen ‘‘2000 TL maaşa ne kadar kredi çekebilirim?’‘ sorusu yönünde olmaktadır. Kredi çekmek isteyen müşterilerin derdine bankalar yetişmesine rağmen bazen insanlar ”ne kadar kredi çekebilirim?” sorusunu ısrarlı bir şekilde sormaktadırlar.

Kredi limiti olarak yasal sınır belirli miktarlarda kredi kartlarında belirlenmesine rağmen kredi için bankalar genellikle ne kadar kredi verecek oldukları ile ilgili limiti kendileri belirlemektedirler.

Eğer ki taşıt kredisi ve konut kredisi çekecek olursanız durum daha fazla değişebilecek olduğu üzere bununla da sınırlı kalmayabilir. 2000 TL maaş ile ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim? Sorusunu soran bir vatandaşa bankalar tarafından net olarak hiçbir şekilde yanıt verilmez ve bundan dolayı vatandaşlar ne kadar kredi çekebilecek oldukları ile ilgili sık sık soru sormak zorunda kalırlar.

2000 TL maaş ile ortalama olarak 35.000 TL’ye kadar 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebilecek olduğunuz üzere bu rakam en üst rakam değildir. Ortalama olarak 2.000 TL maaş ile 48 ay vadeli 40.000 TL ihtiyaç kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Tabii bu durum emekli olmanız durumunda maaşınıza otomatik bloke koyularak daha fazla ihtiyaç kredisi çekilmesine onay verilebilir.

Ne Kadar Kredi Verir?

Bankalar bana 2000 TL maaş ile ne kadar kredi verir? Bu soru genellikle sizin finans geçmişiniz, mevduat hesaplarınızda bulunan paralar ve bankalara daha önce yaptığınız kredi ve kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılıp yapılmadığı ile ilgili birçok etkene bağlı bir konu olmaktadır. Bankalardan 2.000 TL maaş ile eğer geçmişinizde problem yaşamadıysanız en az 5.000 TL krediyi rahatlıkla çekebilirsiniz.

Konut kredisi olarak ise bankaların belirledikleri oranlar kendilerine göre sık sık değişim göstermekte olduğundan dolayı net olarak ”bu kadar kredi çekebilirsiniz” maalesef imkansız bir durumdur. Ancak genellikle maaşınızın 50-55 katına kadar konut kredisini rahatlıkla çekebilirsiniz

İhtiyaç Kredisi Çekeceğim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

2000 TL maaşa ne kadar kredi çekerim? Sorusundan ziyade 2.000 TL maaş ile 12 ay vadeli ne kadar kredi çekebilirim? Sorusu da son dönemde cep telefonu almak isteyen ve elektronik ürün almak isteyen vatandaşlar tarafından sık sık sorulmaktadır. Bu konuda bankalardan 2.000 TL maaş ile ortalama olarak çekebilecek olduğunuz kredi tutarı 12 ay vade 2.000 TL maaş ile 15.000 TL civarı olacaktır.

Tabii 48 aya oranla 12 aylık çekecek olduğunuz kredinin vade sayısı daha düşük olacağından dolayı buna oranla faiz oranları da çok daha düşük olabilecektir. Bankalarda vade sayısı uzadıkça faiz oranı daha fazla arttığından dolayı çekebilecek olduğunuz kredi tutarı da buna oranla daha fazla düşecek ve 12 ay ile 48 ay vade arasında ”4 katı kredi çekerim” düşüncesine kapılmamanız önemlidir.

Finansal geçmişinizde eğer ki bozukluk var ise bankalar 2.000 TL maaş ile size kredi vermeyi reddedebilir ve kredi onayı alamayabilirsiniz. 2.000 TL maaş ile ihtiyaç kredisi çekmek için bankalara şube üzerinden başvuru yapmak lehinize sonuç verilmesini hızlandırabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ