WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
2000 TL maaşa ne kadar kredi çekebilirim?
Yazar: - 18 Mayıs 2018
319
0

Asgari ücretle çalışan ve asgari ücret ile ne kadar kredi çekebilirim? Diye soran milyonlarca vatandaş var. 2000 TL maaşa ne kadar kredi çekebilirim? sorusunu soran yine aynı şekilde milyonlarca vatandaş mevcut. Türkiye ekonomisinin bankalar üzerinden döndüğü bu yıllarda kredilere başvurmayan aile sayısında neredeyse çok düşük bir miktar oran kalmış iken acil ihtiyaçlar dolayısı ile kredi üzerine kredi çeken milyonlarca vatandaş bulunuyor.

Türkiye’de bankaların kredi stoku konusunda da oldukça iyi bir rezerv olmasından dolayı bankalar sürekli olarak vatandaşlara kredi vermek ve yeni krediler çekmelerini sağlamak adına zaman zaman kampanyalar düzenliyorlar.

Düzenlenen bu kampanyalar ile birlikte bankalardan kredi çeken vatandaş sayısında her geçen gün daha fazla artış oluyor ve kredi çeken vatandaş sayısında yaşanan bu artış oldukça fazla dikkat çekiyor. Sürekli olarak düzenlenen kampanyalar zaman zaman asgari ücretlilere yönelik, zaman zaman ise emeklilere yönelik kampanyalar olmasından dolayı bir asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir? Sorusu da doğal olarak bankalara ve Google’a sık sık soruluyor.

Vatandaşlar aşırı borçlanma yükü dolayısı ile borçlarını tek bir çatı altında toplamak ve tek bir çatı altında borçlarını ödemek adına bu yola başvururken, asgari ücretlilerin çekebilecek oldukları üst limitli kredilerde genellikle belli bir miktarda oluyor.

Bu miktarı bankalar kendilerine göre belirlediklerinden dolayı net olarak bir tutar vermek yersiz olacağından dolayı en yüksek tutarı söylemek gerekiyor. Bankalar tam 2000 TL maaşa en fazla 40.000 TL kredi vermektedirler. 40.000 TL kredi asgari ücret ile çekmek için bankalar genellikle sizden bir takım teminat ve kefil isteyebilirler. En alt limit olarak ise 1.000 TL olarak belirlenmiş iken 40.000 TL en üst limittir ve kredi puanı çok yüksek olan, daha önce kredi çekmiş veya kredi kartı sahibi olup bir gün dahi gecikme yapmamış olan müşterilere verilmektedir.

Bu kadar yüksek tutarlı kredinin çekilmesi için vade sayısının da hali ile daha yüksek olması ve daha fazla faiz ödemeniz gerektiği yönünde olacaktır.

2.000 TL Maaşım Var 50.000 TL Çekmek İstiyorum

2.000 TL maaşınız ile 50.000 TL kredi çekmek isterseniz bu durumda devreye girmesi gereken bazı detaylar olacaktır. Hiçbir banka size güvence vermeden 2000 TL maaş ile 50.000 TL kredi vermeyecektir. Banka sizden bu durumda taşınır ve taşınmaz bir varlığınızın ipotek altına alınmasını isteyecek ve kredi borcu bitene kadar bu malın hiçbir şekilde satışının yapılamayacak olduğuna karar verecektir.

50000 TL kredi verecek olan banka bu durumda dahi zaman zaman zor bulunabilir. Çünkü mevcut olarak bankalar sizin giderlerinizin hesaplanmasını otomatik olarak belirli kriterlere göre yapacak ve buna uygun olarak ne kadar kredi çekebilecek olduğunuz ile ilgili sistem otomatik olarak sizin adınıza bankacıya ne kadar kredi verilebilecek olduğu ile ilgili bir limit bilgisi verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ