WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
18 yaş altı kredi kartı veren bankalar
Yazar: - 29 Mayıs 2018
525
0

Türkiye’de yaşayan kişilerin 18 yaşını doldurur doldurmaz 2 hayali vardır. Bu hayalden en fazla dikkat çekeni ve isteneni istisnasız birçok çocuk için birinci sırada kredi kartı, ikinci sırada ise ehliyet gelmektedir. Ehliyet sahibi olmak kabiliyet ister ve herkes ehlileyet alamaz. Araba sürmeyi sevmeyen bir kişi ehliyet almak istemez veya arabaları sevmeyen bir çocuk için ehliyet ne kadar gerekli olursa olsun birey olduğunda dahi gereksiz bir lisans olarak görünür.

Ama mesela kredi kartı yani PARA olunca çocuk burada yetişkin olur olmaz hemen istisnasız herkes kredi kartı sahibi olmak ister. Bu durumun arkasında yatan neden ise kredi kartının bir zorunluluk haline gelmeye doğru ilerlemesi gösterilebilir.

18 yaşın altına kredi kartı veren bankalar, 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar, 18 yaş altına kredi kartı veren banka, terimleri de sık aranan terimlerdir ve genellikle 18 yaşının altında olan çocuklar tarafından aranır ve bunun sonucunda bazı hayal kırıklıkları yaşanır. Yasal olarak 18 yaş altı bir kimsenin henüz reşit olmaması, yasal olarak ÇOCUK sayılmasından dolayı hiçbir banka tarafından 18 YAŞ ALTINA KREDİ KARTI VERİLMEZ.

Bununla ilgili arkadaş ortamında kendisinin daha güçlü ve daha iyi olduğunu kanıtlamak isteyen hali ile çocukça davranan 18 yaş altı bir kişiye banka tarafından kredi kartı verilmesinin asla ama asla yasal bir müsaitliği olmayacaktır. Bankalar 18 yaş altının kendi başına para yatırmasına, para çekmesine, başvuru yapmasına veya benzer işlemleri yürütmesine dahi izin vermezler ve bu konuda bankaların çocukların yanında velisi olması gerektiği konusunda uyarılar yapmakta olduğu bilinmektedir.

girl shopping at the mall

Kredi kartı sahibi olmak isteyen 18 yaşındaki bir çocuğun yaşını doldurmamış olması durumunda 1 saniye dahi olsa kredi kartı alamayacak olduğu bilinmelidir. Veliler zaman zaman bu konuda çocuklarının kırılmamasını istediklerinden dolayı kredi kartı alamayacak olduklarını ifade ederler ancak daha sonra büyüdüğünde kredi kartı sahibi olabilecek olduğunu ifade ederek olayı geçiştirirler.

Nasıl Ödeyeceksiniz? Sana Nasıl Güvenebiliriz?

Bu makalemizi okuyan 18 yaş altı bir çocuğun kendisini genç görmesi hali ile doğaldır. Yasal olarak çocuk statüsünde olan 18 yaş altı kimseler bu yazıyı okuduklarında hali ile kızabilir ve neden dolayı kredi kartı alamadıklarını düşünmeye başlayabilirler.

Bankaların çocuklara kredi kartı vermemesinin nedeni yasal olarak çocuk olmalarından ve reşit olmamalarından dolayı olurken, 18 yaş altı bir kimse bu yazıyı okuduğunda kendisine şu soruyu sormalıdır; 

Banka bana neden güvensin? Bir sorun olduğunda bankaya giderek yaşınızdan dolayı işlemlerinizi yapamazsınız, para yatırma ve çekme işlemleri yapamazsınız. Yani bu durumda bankanın size kredi kartı vermesi durumunda size güvenmesi için bir sebep sunamazsınız.

Bu borcu çalışmadan ve düzenli bir gelire sahip olmadan her ay belirli bir günde nasıl ödeyeceksiniz? Bu soruları kendinize sorduktan sonra yaşınızın verdiği etken dolayısı ile yine karşı çıkabilirsiniz ancak sonuç hiçbir şekilde maalesef ki değişmeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ