WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
1750 TL maaşa ne kadar kredi çekebilirim?
Yazar: - 27 Mayıs 2018
536
0

Aylık geliriniz ne olursa olsun 30.000 TL ihtiyaç kredisi reklamlarını mutlaka görmüşsünüzdür. Bu ihtiyaç kredisi fırsatlarından yararlanmak herkesin isteyebilecek olduğu bir fırsattır ama bankalar tarafından bu tür fırsatlar herkese sunulmaz ve her müşteri bankaya direkt olarak giderek istediği şekilde kredi alamaz. Bankalar tarafından 1750 TL maaşa ne kadar kredi çekebilirim? Sorusuna verilecek kredi verebilecek oldukları limit dahi değişim gösterecektir.

Bir kredi kartı sahibi iseniz bu kredi kartı nasıl sizin gelir belgenizde yazan tutara göre belirlenen bir limite sahip ise bankalar tarafından da bu konuda genel kanı tüketicilerin kredi çekerken veya kredi çekmeden önce ödeme yapabilecek oldukları konuda sorulan sorular olacaktır.

Bankaya ödeyebilecek olduğunuz tutarın üzerinde kredi banka tarafından asla sizin hesabınıza geçirilmeyecek ve bu kredi başvurunuz onaylanmayacaktır. Bankalar gelir belgenize göre kredi limiti belirler ve belirledikleri bu limit genelde yüksek olabilir.

1750 TL maaşa ne kadar kredi çekebilirim? 1750 TL maaş ile aylık olarak ödeme yapabilecek olduğunuz ortalama limit 1000 TL civarı olacaktır ki bu tutarın daha yüksek tutarını da aşacak olursanız ortalama olarak 40.000 TL civarına kadar gelir belgenizi göstererek kredi çekebilirsiniz. Her banka tarafından bu kadar yüksek miktarda 1750 TL maaşa kredi verilmeyebilir.

Bazı bankalar 20.000 TL üst limitli kredi vermeyi tercih edebilir veya sizlerin daha yüksek oranlarda vade sayısını daha fazla arttırarak kredi çekebilecek olduğunuza hükmederler. Bankaya bu konuda soru sorma hakkınız olmasına rağmen her zaman net yanıt alamayabilirsiniz.

1750 TL Maaş Alıyorum En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

1750 TL maaşa ne kadar kredi çekebilecek olduğunuz konusunda banka tarafından size verilecek üst limit üst tarafta belirttiğimiz üzere değişebilir. AKBANK tarafından veya Ziraat Bankası tarafından verilecek olan kredinin faiz oranı dahi bu limiti etkiler ve kredi limiti bazı bankalarda daha üst miktarda olabilecek olduğu üzere bazı bankalarda daha alt tutarda olmaktadır. Bu durum bankanın yönetim kurulu tarafından alınan kurallar ve benzeri bankanın kredi stoku benzeri limitlere göre değişim gösterebilir.

1750 TL maaş ile rahatlıkla çekebilecek olduğunuz kredi tutarı ise 20.000 TL olacaktır. Bu kadarlık bir krediyi sizlere elbette 12 aylık vade ile verebilecek oldukları üzere 6 aylık vade ile bu tutarda kredi çekmenize banka izin vermeyecektir.

1603 TL Kredi

1603 TL 2018 asgari ücreti ile kredi çekmek istiyorsanız yine bu oranlarda kredi çekebilirsiniz. Sadece vade sayısını +3 +4 ay daha fazla hesaplamanız gerekir. Asgari ücretli bir kişinin kredi çekmesi ile 1750 TL maaşa sahip olan bir kişinin kredi çekmesi bankanın gözünde fark yaratan bir detay değildir. 150 TL veya 250 TL farklar bankalar için çok büyük farklar olmadıkları üzere 1000 TL, 500 TL farklar ise bankalarda müşterilerin daha öncelikli olmalarını sağlayan etkenlerdir. Bazı bankalarda asgari ücretlilere daha yüksek oranlarda kredi verildiği dahi olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ