WomKredi Güncel Banka Faizleri ve Kredi Haberleri
100,000 TL kredi nasıl alınır?
Yazar: - 05 Şubat 2018
483
0

Kredi almak isteyenler kaç para ihtiyaçları olduğunu çok iyi düşünmeli ve buna uygun hareket ederek almak istedikleri kredi oranını net olarak banka yetkilisine bildirmek zorundalar. Birçok kişi ”100,000 TL kredi nasıl alınır?” sorusuna yanıt ararken bankalardan bu kadar yüksek limitli kredi çekmek en azından bugünün şartlarında ve artan faiz oranları, ekonomide yaşanan aksaklıklar/dengesizliklerin bulunduğu Türkiye ortamında pek fazla mümkün olmamaktadır.

Amerika, Almanya ve İtalya gibi gelişmiş ülkelerde dahi yüksek tutarlı krediler herkese verilmediği gibi dünya bankacılık standartlarında bankalara sahip olan Türkiye’de de bu kadar yüksek tutarlı krediler sadece gelir durumu uygun veya belirli şartlar altında kefil gösterebilecek kişilere sunulmaktadır.

100,000 TL kredi nasıl alınır? Sorusunu sormadan önce kendi gelirinizin aylık net olarak kanıtlanabilir şekilde ne kadar olduğunu bilmeniz gerekir. Eğer 100.000 TL ihtiyaç kredisi veya taşıt kredisi çekecekseniz aylık en az net olarak 3500 TL geliriniz olması gerektiğini, bunun bazı koşullarda değişebilecek olduğunu bilmelisiniz.

100.000 TL Konut Kredisi Çekmek Kolay

Ancak eğer sizin isteğiniz 100.000 TL konut kredisi çekmek ise işlemler için aylık gelirinizin 1800 TL olması dahi yeterli gelecektir. 120 ay vadeli konut kredisi çektiğinizde aylık ödenecek olan ortalama 1600 TL civarında geri ödemeyi bankaya yapabilecek olduğunuz göz önünde bulundurularak eğer sicilinizde bir problem yoksa ve görünen herhangi bir problem bulunmazsa konut kredisi çekebilirsiniz.

İhtiyaç ve taşıt kredisinde ise aylık kanıtlayabileceğiniz yani bankaya gelir belgesi olarak sunabileceğiniz geliriniz olması gerekir. Veya gelir belgeniz var ancak banka kredi vermiyor ise teminat gösterebilecek olduğunuz kendi adınıza kayıtlı ev ve araba ya da herhangi bir tarlanızı teminat göstererek 100.000 TL ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ